Jaki jest najlepszy program CAD dla STARTUP-ów?
Zastanawiałeś się jaki jest najlepszy program CAD dla STARTUP-ów? W sieci znalazłem bardzo ciekawy raport, który został przeprowadzony przez Fictiv, ale o tym dowiesz się czytając poniższy artykuł.
W dzisiejszych czasach hardware rośnie w siłę. Istnieje wiele nowych firm tworzących i rozwijających innowacyjne produkty. Zostały wdrożone w nowe technologie produkcyjne prototypowania, opłacalną elektronikę, globalną komunikację oraz nowe rodzaje finansowania dostępne dla startupów. Jakie oprogramowania są dostępne dla tych firm , aby pomóc im rozwijać lepsze produkty?
Moją uwagę przykuł raport oraz badania udostępnione przez Fictiv – hardware’ową platformę rozwojową dla inżynierów i projektantów. Wyniki możesz przeczytać tutaj – 2016 State and Hardware Report.
Fictiv ankietował ponad 200 osób z branży hardware’u i udostępnił wyniki. Jest w nich wiele interesujących rzeczy – zerknijmy na nie. Inwestycje ciągle wzrastają. W 2015 roku zainwestowano prawie 3,5 miliarda dolarów, a inwestycje w startupy IoT (Internet of Things) biją rekordy.
Bardzo interesującym i ciekawym dla mnie tematem jest wykorzystywanie narzędzi CAD przez specjalistów.
Poniższe dwie grafiki świetnie ilustrują szczegóły
Sprzedawcy CAD zwracają dziś szczególną uwagę na startupy. Oto niedawne ogłoszenie SOLIDWORKS – SOLIDWORKS for Entrepreneurs.
Generalny obraz jest bardzo zgodny z moimi wcześniejszymi przypuszczeniami. 70% udziału w rynku Dassault Systèmes SOLIDWORKS wśród developerów nikogo nie dziwi. Interesujące jest za to zastosowanie Autodesk Fusion360. Chociaż system jest stosunkowo nowy, jest on używany w szerszym zakresie niż Autodesk Inventor. Jednocześnie niespodzianką jest liczba użytkowników Onshape. Onshape jest nowicjuszem w świecie systemów MCAD. Zaledwie kilka miesięcy temu wydali swoją pierwszą wersję komercyjną. Te 12-13% wykorzystanie Onshape jest liczbą, na którą sprzedawcy CAD powinni zwrócić swoją uwagę. Ogólnie rzecz biorąc, Autodesk Fusion360 i Onshape potwierdzają, że korzystanie z oprogramowania CAD w chmurze zyskuje na popularności.
Startupy rozwijają się i tworzą prototypy coraz szybciej i lepiej. Jednakże przejście do produkcji wraz ze zwiększeniem jej skali jest wciąż wyzwaniem dla firm sprzętowych i produkcyjnych. Według raportu 4 z 5 wspieranych przez crowdfunding projektów były opóźnione w 2014 roku i 30% z tych opóźnionych nie sprzedawało jeszcze swoich produktów w 2015 roku. Zatem nadal zwiększanie skali produkcji pozostaje jednym z największych wyzwań dla startupów.
Jakie są moje wnioski? Nowe firmy determinują kolejne wyzwania dla procesów produkcyjnych. Nowe narzędzia projektowania, praktyki biznesowe, technologie wytwarzania, lecz niektórych narzędzi brakuje. Istniejące oprogramowania i praktyki biznesowe mogą świetnie pracować dla dużych firm produkcyjnych, ale stają w obliczu wyzwań, które stawiają startupy. Nowe firmy tego typu mogą redefiniować wizerunek przemysłu i udział w rynku sprzedawców oprogramowania.
Źródło: Beyondplm
Jeśli masz pytania możesz do Nas napisać:
Adrian Czapla
czapla@dps-software.pl