Strona głównaProduktyJaki jest najlepszy program CAD dla STARTUP-ów?

Jaki jest najlepszy program CAD dla STARTUP-ów?

hardware startup

Jaki jest najlepszy program CAD dla STARTUP-ów?

Zastanawiałeś się jaki jest najlepszy program CAD dla STARTUP-ów? W sieci znalazłem bardzo ciekawy raport, który został przeprowadzony przez Fictiv, ale o tym dowiesz się czytając poniższy artykuł.

W dzisiejszych czasach hardware rośnie w siłę. Istnieje wiele nowych firm tworzących i  rozwijających innowacyjne produkty. Zostały wdrożone w nowe technologie produkcyjne prototypowania, opłacalną elektronikę, globalną komunikację oraz nowe rodzaje finansowania dostępne dla startupów. Jakie oprogramowania są dostępne dla tych firm , aby pomóc im rozwijać lepsze produkty?

Moją uwagę przykuł raport oraz badania udostępnione przez Fictiv – hardware’ową platformę rozwojową dla inżynierów i projektantów. Wyniki możesz przeczytać tutaj – 2016 State and Hardware Report.

Fictiv ankietował ponad 200 osób z branży hardware’u i udostępnił wyniki. Jest w nich wiele interesujących rzeczy – zerknijmy na nie. Inwestycje ciągle wzrastają. W 2015 roku zainwestowano prawie 3,5 miliarda dolarów, a inwestycje w startupy IoT (Internet of Things) biją rekordy.

Bardzo interesującym i ciekawym dla mnie tematem jest wykorzystywanie narzędzi CAD przez specjalistów.

Poniższe dwie grafiki świetnie ilustrują szczegóły

solidworks startup

solidworks cad chomikuj

Sprzedawcy CAD zwracają dziś szczególną uwagę na startupy. Oto niedawne ogłoszenie SOLIDWORKS – SOLIDWORKS for Entrepreneurs.

Generalny obraz jest bardzo zgodny z moimi wcześniejszymi przypuszczeniami. 70% udziału w rynku Dassault Systèmes SOLIDWORKS wśród developerów nikogo nie dziwi. Interesujące jest za to zastosowanie Autodesk Fusion360. Chociaż system jest stosunkowo nowy, jest on używany w szerszym zakresie niż Autodesk Inventor. Jednocześnie niespodzianką jest liczba użytkowników Onshape. Onshape jest nowicjuszem w świecie systemów MCAD. Zaledwie kilka miesięcy temu wydali swoją pierwszą wersję komercyjną. Te 12-13% wykorzystanie Onshape jest liczbą, na którą sprzedawcy CAD powinni zwrócić swoją uwagę. Ogólnie rzecz biorąc,  Autodesk Fusion360 i Onshape potwierdzają, że korzystanie z oprogramowania CAD w chmurze zyskuje na popularności.

Startupy rozwijają się i tworzą prototypy coraz szybciej i lepiej. Jednakże przejście do produkcji wraz ze zwiększeniem jej skali jest wciąż wyzwaniem dla firm sprzętowych i produkcyjnych. Według raportu 4 z 5 wspieranych przez crowdfunding projektów były opóźnione w 2014 roku i 30% z tych opóźnionych nie sprzedawało jeszcze swoich produktów w 2015 roku. Zatem nadal zwiększanie skali produkcji pozostaje jednym z największych wyzwań dla startupów.

Jakie są moje wnioski? Nowe firmy determinują kolejne wyzwania dla procesów produkcyjnych. Nowe narzędzia projektowania, praktyki biznesowe, technologie wytwarzania, lecz niektórych narzędzi brakuje. Istniejące oprogramowania i praktyki biznesowe mogą świetnie pracować dla dużych firm produkcyjnych, ale stają w obliczu wyzwań, które stawiają startupy. Nowe firmy tego typu mogą redefiniować wizerunek przemysłu i udział w rynku sprzedawców oprogramowania.

Źródło: Beyondplm

Jeśli masz pytania możesz do Nas napisać:

Adrian Czapla

czapla@dps-software.pl

Podziel się:

Starszy Specjalista techniczny ds. SOLIDWORKS / Trener. Wyróżniony nagrodą SOLIDWORKS Award Elite w 2014 roku. Uwielbia testować nowe rozwiązania sprzętowe, a nowe technologie nie są mu obce. Smakosz whisky i dobrego jedzenia (sam dobrze gotuje).