Strona głównaSOLIDWORKS SimulationVIDEO: Badanie topologii w SOLIDWORKS Simulation

VIDEO: Badanie topologii w SOLIDWORKS Simulation

VIDEO: Badanie topologii w SOLIDWORKS Simulation

Badania topologii obejmują nieparametryczną optymalizację topologii części. Zaczynając od maksymalnej przestrzeni projektu (co oznacza maksymalny dopuszczalny rozmiar dla danego komponentu) i uwzględniając wszystkie zastosowane obciążenia, umocowania i ograniczenia produkcyjne, optymalizacja topologii wyszukuje nowy układ materiału w obrębie maksymalnej dozwolonej geometrii poprzez redystrybucję materiału. Zoptymalizowany komponent spełnia wszystkie wymogi mechaniczne i produkcyjne.

Obejrzyj poniższy materiał video i zobacz możliwości w zakresie badania topologii w oprogramowaniu SOLIDWORKS Simulation

Masz pytania odnośnie obejrzanego materiału? Pragniesz umówić się na prezentacje możliwości prezentowanego rozwiązania lub otrzymać spersonalizowaną, dostosowaną do Twoich potrzeb ofertę? Kliknij tutaj aby przejść do formularza kontaktowego.

Dla przykładu, możesz zoptymalizować część mechanizmu otwierania maski samochodu, tak jak to pokazano na niebiesko na poniższym obrazie, w zakresie wytrzymałości i wagi:

SOLIDWORKS Simulation - optymalizacja części mechanizmu otwierania maski samochodu

Dzięki badaniu topologii możesz ustalić cel projektowy, aby znaleźć najlepszy współczynnik wytrzymałości do wagi, ograniczyć masę lub zmniejszyć maksymalne przemieszczenie komponentu.

SOLIDWORKS Simulation - cel projektowy

Oprócz celu optymalizacji zdefiniowanie powiązań projektu pozwoli zapewnić, że uzyskano żądane właściwości mechaniczne, takie jak maksymalne ugięcie czy procent usuniętej masy, a procesy produkcyjne są zaspokojone. Aby pomyślnie przeprowadzić badanie topologii, propozycja projektowa osiągnięta przez iteracyjny proces optymalizacji powinna spełniać wszystkie zadane wymagania konstrukcyjne i produkcyjne.

SOLIDWORKS Simulation - wymagania konstrukcyjne i produkcyjne

W zależności od ustawień celu optymalizacji, kontroli produkcji, siatki, obciążeń i warunków brzegowych, proces optymalizacji pozwala stworzyć akceptowalny projekt, który jest pochodną początkowej maksymalnej przestrzeni projektu.

Po zakończeniu iteracyjnego procesu optymalizacji przegląda się zoptymalizowaną geometrię komponentu na wykresie konturów Masa materiału:

SOLIDWORKS Simulation - wykres mała materiału

W trakcie optymalizacji topologii program zaczyna od danej maksymalnej fizycznej przestrzeni komponentu, a przez iteracyjny proces ustala nową dystrybucję materiału poprzez usunięcie „miękkich” elementów, które nie przyczyniają się do sztywności komponentu dla określonego scenariusza obciążenia, warunków granicznych i narzędzi sterowania produkcją.

SOLIDWORKS Simulation - optymalizacja topologii

Badanie topologii – korzyści

 • Optymalizacja, tj. znajdowanie optymalnego kształtu projektowanej części
 • Cele badania założone w oparciu o rzeczywiste warunki
 • Symultaniczne obciążenia
 • Uwzględnienie procesów produkcji
 • Bezpośrednie wyniki dla tradycyjnych procesów produkcji
 • Przygotowanie do wytwarzania przyrostowego
 • SOLIDWORKS Simulation - badanie topologii korzyści

  Projekt mechanizmu otwierania maski samochodu wykorzystany został dzięki uprzejmości firmy Ring Brothers LLC

   

  Masz pytania? Skontaktuj się za pomocą poniższego formularza
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez DPS Software Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz przez inne podmioty na mocy zawartych umów w celu przesyłania treści marketingowych na mój adres e-mail podany w formularzu kontaktowym.
  Polityka prywatności.

   

Podziel się:

Od blisku 20 lat związany z branżą oprogramowania dla przemysłu, a od 10 lat na czele zespołu rozwiązań symulacyjnych CAE w firmie DPS Software. Jego ambicją w pracy zawodowej jest przeniesienie wiedzy technicznej na właściwą argumentację biznesową w relacjach z klientem.