Strona głównaProdukty4 powody dla których interfejs SOLIDWORKS 2016 został zmieniony

4 powody dla których interfejs SOLIDWORKS 2016 został zmieniony

UI

4 powody dla których interfejs SOLIDWORKS 2016 został zmieniony

Wielu użytkowników zauważyło bardzo dużą zmianę jaka nastąpiła w wersji SOLIDWORKS 2016 – jest nią nowy interfejs. Dlaczego został zmieniony? Jest kilka argumentów, którymi mam nadzieje przekonać Was do niego.

Interfejs SOLIDWORKS 2016

 Wysoka rozdzielczość

Pierwszą najważniejszą rzeczą dla której został zmieniony jest obsługa monitorów o wysokiej rozdzielczości. Już teraz są dostępne i używane monitory w rozdzielczości 4K oraz już 5K. Sądzę, że za parę lat pojawią się już 8K. Wyobraźmy sobie, że posiadamy laptop 15″ z ekranem, który obsługuje rozdzielczość 4K, nasz interfejs w wersji SOLIDWORKS 2015 wyglądał tak:

SOLIDWORKS 2015 4K

Czy praca przy takiej rozdzielczości jest przyjemna? Otóż nie :) Problemem jest trafienie w konkretną operacje. Z pomocą przychodzi nam Microsoft Windows, który posiada skalowanie ekranu, lecz przy użyciu tego narzędzia interfejs wygląda tragicznie.

SW2015_skalowanie

Widzimy, że mimo skalowania ikony są małe. Jeśli wejdziemy głębiej w opcje SOLIDWORKS zauważymy, problem np. Drzewo operacji lub też okno równań, nie wyświetla się poprawnie. Wysokości wierszy są małe i problem jest z rozczytanie poprawnej wartości.

drzewo operacji

A jak to wygląda w wersji SOLIDWORKS 2016?

SOLIDWORKS 2016 4K

Zdecydowanie lepiej prawda?

Ikony też zostały zmienione, gdyż poprzednie nie były wektorowe, dlatego poprawnie też się nie skalowały.

Cały interfejs użytkownika reaguje na skalowanie.

 Modernizacja interfejsu użytkownika

Między wersją 2002-2004 miała miejsce zmiana interfejsu, od tamtej pory, oprócz pokolorowania nie zostało zmienione nic. To prawie 11 lat bez zmian. Wygląd programu stał się przestarzały, więc należało go zmienić. Inne oczekiwania są dla użytkowników, którzy dopiero teraz zaczynają pracę w oprogramowaniu SOLIDWORKS, a inne dla osób, którzy pracują ponad 8 lat. Dodatkowo należało przygotować interfejs na kolejne zmiany jakie mają nastąpić w kolejnych wersjach.

 Spójność produktów SOLIDWORKS na platformie 3DEXPERIENCE

3DEXPERIENCE

Na platformie 3DEXPERIENCE mamy dostęp do SOLIDWORKS Conceptual Design oraz SOLIDWORKS Industrial Design. Interfejs SOLIDWORKS 2016 został ujednolicony, aby wszystkie narzędzia wyglądały tak samo dla użytkownika.

 Dla osób z zaburzeniem rozpoznawania barw (daltonizm)

Podziel się:

Starszy Specjalista techniczny ds. SOLIDWORKS / Trener. Wyróżniony nagrodą SOLIDWORKS Award Elite w 2014 roku. Uwielbia testować nowe rozwiązania sprzętowe, a nowe technologie nie są mu obce. Smakosz whisky i dobrego jedzenia (sam dobrze gotuje).