Strona głównaSOLIDWORKS“Bo-Dyn Night Train 2” bobslej w SolidWorks

“Bo-Dyn Night Train 2” bobslej w SolidWorks

SOLIDWORKS World 2014

“Bo-Dyn Night Train 2” bobslej w SolidWorks

W San Diego został zaprezentowany przez złoto medalistów Geoff Bodine i Bob CuneO  bobslej przemawiając do ponad 5000 projektantów i inżynierów z całego świata. Pokazali swój projekt, który został zaprojektowany w SOLIDWORKS na światowej konferencji SOLIDWORKS World 2014, a także będą nim startować w tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi!

SOLIDWORKS

 

Zespół projektu zwrócił się do SOLIDWORKS, platformę firmy Dassault Systèmes’ 3DEXPERIENCE , aby stworzyć szybsze sanki na Igrzyska w Soczi. Bobslej często przekracza prędkość 90 mil na godzinę i wyścig wygrywa się o setne sekundy. Świadomi surowych reguł stosowanych przez urzędników sportowych i osiągnięcia jeszcze lepszych wyników w wyścigu, Bodine wiedział, że ich narzędzie do projektowania 2D wykorzystywane przy pierwszej generacji Night Train nie wystarczy, by zbudować najszybszy na świecie bobslej.

Aerodynamika oryginalnego bobsleja została zoptymalizowana do szybkich nartostrad w Vancouver w Kanadzie w roku 2010.  Tor w Soczi, posiada trzy trudne podjazdy, które wymagają precyzyjnego prowadzenia, aby wygenerować najwięcej prędkości na torze.

SOLIDWORKS World 2014Bobslej

“Wiedzieliśmy, że musimy użyć dokładnego i precyzyjnego oprogramowania do projektowania 3D, które mogą nam dać realistyczny i tani sposób aby przetestować i bardziej zoptymalizować prototyp Night Train 2 ®. Rozwiązaniem był SOLIDWORKS, pomógł nam zaprojektować lżejszy prototyp na komputerze, że mogliśmy dostać to w prosty sposób zanim zaczęliśmy budowę i produkcje go” – powiedział Geoff Bodine, Bo-Dyn Bobsled Project

Bodine kontynuuje “SOLIDWORKS był niesamowity pozwalając nam na eksperymentowanie z masą sanek i sprawdzaniu jak to wpływa na przyczepność bobsleja. SOLIDWORKS pozwala nam szybko dokonywać tych istotnych zmian.”

 

“Bo-Dyn i ich bobslej będą się ścigać w Soczi na Igrzyskach Olimpijskich i chcą pokazać potęgę oprogramowania SOLIDWORKS, aby inspirować ludzi do tworzenia nowych projektów i przenieść ich wizje do życia. Życzymy powodzenia w Soczi.” – powiedział Bertrand Sicot, CEO, SOLIDWORKS, Dassault Systèmes

Podziel się:

Starszy Specjalista techniczny ds. SOLIDWORKS / Trener. Wyróżniony nagrodą SOLIDWORKS Award Elite w 2014 roku. Uwielbia testować nowe rozwiązania sprzętowe, a nowe technologie nie są mu obce. Smakosz whisky i dobrego jedzenia (sam dobrze gotuje).