Strona głównaALPHACAMInstalacja Alphacam 2018 R1

Instalacja Alphacam 2018 R1

dpstoday alphacam 2018 r1 instalacja

Instalacja Alphacam 2018 R1

W wersji Alphacam 2018 R1 firma Vero wprowadziła zmodyfikowany system licencjonowania programu. Licencja Alphacam wciąż jest obsługiwana poprzez licencjonowanie CLS, jednakże dostęp do menedżera licencji CLS został przeniesiony do Launcher Alphacam i nie jest już obecny w trayu.

Oznacza to, że po zainstalowaniu programu zostaniemy przeniesieni do nowego kreatora licencji Alphacam. Poniżej opisałem kolejne kroki instalacji.

 Odnajdujemy folder instalacyjny Alphacam i wybieramy plik StartHere.hta

folder instalacyjny W oknie instalacji wybieramy język polski i klikamy w opcję Uruchom Menadżera Instalacji Alphacam.

menedżer instalacji alphacam W oknie umowy licencyjnej po przeczytaniu warunków licencji wybieramy opcję Akceptuję warunki umowy i wciskamy przycisk Dalej.

instalacja alphacam warunki umowy

 W kolejnym oknie decydujemy, czy chcemy przyłączyć się do programu zbierania informacji o użytkownikach Alphacam. Podkreślmy, że program jest zupełnie dobrowolny i nie wpływa na stabilność czy wydajność programu. Po wybraniu opcji dołączenia wciskamy przycisk Dalej.

dołączenie do programu poprawy alphacam

 Następnie wybieramy lokalizację, w której klient Alphacam ma zostać zainstalowany. Jako inżynier wsparcia zalecam instalowanie w domyślnej ścieżce, którą podaje program.

lokalizacja instalacji alphacam

 Kolejne okno to wybór lokalizacji dla folderów współdzielonych LICOMDIR oraz LICOMDAT. Zaleca się instalowanie w domyślnej ścieżce, którą proponuje program.

licomdir

 W przedostatnim oknie zaznaczamy lub nie opcję dodania skrótów na pulpicie.

skrót alphacam

 W ostatnim oknie widzimy podsumowanie. Po wciśnięciu przycisku Dalej rozpocznie się proces instalacyjny programu.

instalacja alphacam

 Po zakończeniu instalacji Alphacam wyświetli takie okno:

zakończenie instalacji

 Przechodzimy do pierwszego uruchomienia programu i instalacji licencji. Jeśli zaznaczyliśmy opcję dodania skrótów programu na pulpicie, powinniśmy bez problemu odnaleźć skrót do Launcher Alphacam.

alphacam 2018 r1 launcher

 Pierwsze załączenie launchera spowoduje automatyczne przeniesienie do nowego kreatora licencji. Aby zainstalować licencję przypisaną do komputera wciskamy przycisk Jednostanowiskowa.

nowy menadżer licencji alphacam

 W kolejnym oknie wprowadzamy kod licencji, który został dostarczony wraz dokumentami zakupu. Aby instalacja licencji jednostanowiskowej była możliwa komputer musi mieć podłączenie do Internetu. W przypadku braku dostępu do sieci prosimy o kontakt z działem wsparcia technicznego – pomożemy wykonać proces ręcznej instalacji licencji.

Jeśli użytkownik nie posiada numeru licencji i chce wykorzystać program tylko w wersji demonstracyjnej, należy przejść do artykułu, w którym opisałem proces załączania licencji domowej – Wersja demonstracyjna Alphacam

licencja alphacam

 Po wprowadzeniu prawidłowego kodu i kliknięciu przycisk aktywuj program wyświetli okno:

vero software instalacja

 Alphacam jest gotowy do pracy! Przy ponownym uruchomieniu Launcher Alphacam będzie zawierał wszystkie moduły dostępne dla danej licencji.

alphacam2018 Launcher

Przypominam, że w razie kłopotów lub wątpliwości każdy klient posiadający aktywną subskrypcję może zadzwonić na darmowy numer wsparcia technicznego 800 40 50 50. Nasi inżynierowie pomogą w instalacji i udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania.

Życzę owocnej pracy w Alphacam!

Podziel się: