Strona głównaSOLIDWORKS ComposerSOLIDWORKS Composer: Publikacja zawartości SOLIDWORKS Composer do HTML

SOLIDWORKS Composer: Publikacja zawartości SOLIDWORKS Composer do HTML

SOLIDWORKS Composer: Publikacja zawartości SOLIDWORKS Composer do HTML

Zawartość SOLIDWORKS Composer można zapisać jako dokument HTML i wyświetlać go przeglądarce internetowej. W tym artykule dowiemy się jak to zrobić oraz omówimy podstawowe zmiany skryptu.

Podczas publikacji pliku HTML oprogramowanie korzysta z domyślnego szablonu HTML. Taki szablon jest sterowany profilami, które decydują o tym co ma być wyświetlane w przeglądarce po eksporcie. Profile HTML są domyślnie umieszczone w poniższej lokalizacji:

< C:\Program Files\SOLIDWORKS Corp\Composer\Profiles >

Większość dostępnych opcji w tych profilach wymagają użycia rozszerzonej wersji SOLIDWORKS Composer Player Pro. Jeśli otworzysz taki plik HTML bez licencji Pro, zobaczysz komunikat oraz zmniejszoną dostępną zawartość – tak jak zapisalibyśmy plik, korzystając z profilu Simple .

KROK 1: Publikuj do HTML

Jeśli masz już gotowy plik do publikacji przejdź kolejno do Plik -> Publikuj -> HTML, ale wstrzymaj się jeszcze z zapisywaniem. W lewym dolnym rogu nowo otwartego okna przejdź do zakładki Wyjściowy plik HTML oraz wybierz profil Full . Ten profil zawiera pasek narzędzi, strukturę drzewa, okno główne, listę materiałów BOM, nagłówki, metawłaściwości oraz oddzielne okno z listą szczegółów dla wybranych aktorów. Pamiętaj, że jeśli nie posiadasz licencji Composer Player Pro, obojętnie jaki profil wybierzesz to zostanie on ograniczony do zawartości Simple – otrzymasz uboższy profil, który wyświetli tylko główne okno oraz pasek narzędzi.

Jeśli docelowo plik ma być otwierany na komputerach z systemem operacyjnym opartym na architekturze 64-bitowej, to zaznacz powyższe okienko dla “Użyj SOLIDWORKS Composer Player ActiveX w wersji 64-bitowej (plik CAB)”

Zalecam utworzenie oddzielnego rozpoznawalnego folderu oraz wskazanie go jako miejsce do zapisu, ponieważ otrzymamy więcej niż jeden plik. Następnie kliknij -> Zapisz.

KROK 2: Skonfiguruj przeglądarkę zgodną z odtwarzaniem wtyczek ActiveX

Do odtwarzania zawartości zapisanego dokumentu potrzebna nam będzie przeglądarka internetowa, która obsługuje wtyczkę ActiveX. Obecnie już coraz rzadziej korzysta się z tego rodzaju kodowania, natomiast wciąż możemy użyć przeglądarki Microsoft Edge w trybie programu Internet Explorer (tzw. tryb IE).

W przeglądarce Microsoft Edge przejdź najpierw do ustawień dostępnych po wybraniu ikony trzech kropek w prawym górnym rogu programu. Następnie przejdź do zakładki Przeglądarka domyślna oraz w polu Zezwalaj na ponowne ładowanie witryn w trybie programu Internet Explorer zmień opcję na Zezwalaj.

KROK 3: Otwórz plik HTML

Otwórz folder, w którym zapisane pozostałe wszystkie pliki. Plik o rozszerzeniu .html otwórz za pomocą Microsoft Edge. Kliknij ponownie w ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu programu oraz wybierz Ponownie załaduj tryb programu Internet Explorer.

Następnie powinno u dołu ekranu powinno pojawić Ci się okno:

Wybierz Zezwalaj na zablokowaną treść. Gotowe!

Widok strony z profilem Full (tylko z Composer Pro Player)
Widok strony z profilem Simple
 

WAŻNE: Jeżeli chcesz podzielić się z kimś opublikowaną zawartością, pamiętaj, że musisz udostępnić tej osobie wszystkie pliki znajdujące się w tym folderze, czyli:

– < nazwa pliku > _files

– resources

– ComposerPlayerActiveX.cab

– < nazwa pliku >.html

Podziel się:

Inżynier oprogramowania oraz trener CAD. Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej na kierunku Lotnictwo i Kosmonautyka ze specjalizacją Samoloty i śmigłowce. Pierwsze kroki w modelowaniu 3D pokonywałem, projektując miniaturowy silnik odrzutowy. Interesuję się motoryzacją sportową, sztuką walki BJJ, natomiast w wolnym czasie lubię wyjechać na leśny biwak i postrzelać z łuku.