Strona głównaSOLIDWORKS ComposerSOLIDWORS Composer: Publikacja zawartości SOLIDWORKS Composer do PDF

SOLIDWORS Composer: Publikacja zawartości SOLIDWORKS Composer do PDF

SOLIDWORS Composer: Publikacja zawartości SOLIDWORKS Composer do PDF

Zawartość SOLIDWORKS Composer można opublikować w dokumencie PDF w trzech różnych formatach:

– Universal 3D: Ten format zawiera dane o obiekcie w postaci 3D.

– SMG (zawartość ulepszona): wyświetla plik SMG we wbudowanym odtwarzaczu SOLIDWORKS Composer Player.

– Tylko obraz podglądu: wyświetla jako obraz 2D.

W tym artykule omówię kroki, jakie należy podjąć, aby osadzić plik odtwarzacza Composer Player (zawartość 3D) w pliku Adobe PDF (Reader).

Ikona okładka

KROK 1: Skopiuj pliki plug-in z lokalizacji instalacji SOLIDWORKS Composer do folderu instalacyjnego programu Adobe Reader/Acrobat.

Do przeglądania plików PDF zawierających ulepszoną zawartość SOLIDWORKS Composer SMG potrzebujemy odpowiedniej wtyczki (plug-in) w Adobe Acrobat. Te pliki są automatycznie instalowane wraz z SOLIDWORKS Composer lub SOLIDWORKS Composer Player.

Jeśli odbiorca nie posiada SOLIDWORKS Composer/Composer Player

Jeśli twoi współpracownicy lub klienci nie mają zainstalowanego na swoim komputerze SOLIDWORKS Composer lub Composer Player, nie będą mogli przeglądać zawartości tego pliku PDF. Aby im to umożliwić, musisz udostępnić im te pliki wtyczek lub poprosić o zainstalowanie darmowego produktu SOLIDWORKS Composer Player dostępnego na poniższej stronie.

FREE DOWNLOADS

Ten dodatek działa z programem Adobe Acrobat lub Adobe Reader w wersji 7.0.7 lub nowszej.

Gdy instalujemy program SOLIDWORKS Composer lub Composer Player, następujące pliki wtyczek:

– composerplayercontrol.dll

– composerplayerreader.api

– SWLoginClientCLR.dll

– – swsecwrap.dll

swsecwrap_libFNP.dll
są umieszczane w katalogu instalacyjnym programu Composer:

< C:\Program Files\SOLIDWORKS Corp\SOLIDWORKS Composer\Plugins\acrobat\reader\plug_ins >

Lokalizacja plików DLL

To jest domyślna lokalizacja instalacji. Jeśli używasz programu Writer, skopiuj pliki z folderu nadrzędnego -> Writer. Skopiuj wszystkie pliki do katalogu Adobe. Domyślnie:

< C:\Program Files (x86)\Adobe\Acrobat Reader DC\Reader\plug_ins >

KROK 2: Publikuj do PDF

Jeśli masz już gotowy plik do publikacji przejdź kolejno do Plik -> Publikuj -> PDF. Jako osadzony plik 3D wybierz opcję SMG (zawartość ulepszona) a następnie -> Zapisz.

Domyślny szablon PDF nosi nazwę templatesmgsw.pdf i znajduje się domyślnie w katalogu:

< C:\Program Files\SOLIDWORKS Corp\SOLIDWORKS Composer\pdf >

Lokalizacja domyślengo pdf

Jest to szablon, który jest automatycznie używany po wyczyszczeniu pola wyboru „Użyj szablonu niestandardowego”. Domyślny szablon wyświetla stronę w formacie poziomym. Lewa strona strony wyświetla logo i listę minimalnych wymagań dla niektórych typów plików. Pozostała część strony zawiera zawartość SOLIDWORKS Composer

Alternatywnie możesz oczywiście zastosować tutaj inny szablon. W celu utworzenia własnych dostosowanych szablonów plików PDF należy odnieść się do instrukcji tworzenia plików PDF w Adobe Acrobat Professional.

KROK 3: Sprawdź plik PDF

Teraz otwórz plik PDF w programie Adobe Reader. Kliknij na obraz, aby uruchomić odtwarzacz Composer Player w pliku PDF. Możesz między innymi powiększać, obracać model, przełączać widoki i odtwarzać animację.

Przykładowy PDF SMG

Jeśli okno Composer Player nie uruchamia się z plikiem PDF, przejdź kolejno do Edycja -> Preferencje -> Zabezpieczenia (rozszerzone) -> Usuń zaznaczenie

“Podczas uruchamiania włącz tryb chroniony”.

Podziel się:

Inżynier oprogramowania oraz trener CAD. Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej na kierunku Lotnictwo i Kosmonautyka ze specjalizacją Samoloty i śmigłowce. Pierwsze kroki w modelowaniu 3D pokonywałem, projektując miniaturowy silnik odrzutowy. Interesuję się motoryzacją sportową, sztuką walki BJJ, natomiast w wolnym czasie lubię wyjechać na leśny biwak i postrzelać z łuku.