Strona głównaSOLIDWORKS SimulationVideo: Obliczeniowa mechanika płynów CFD: wymiana ciepła

Video: Obliczeniowa mechanika płynów CFD: wymiana ciepła

Video: Obliczeniowa mechanika płynów CFD: wymiana ciepła

Oprogramowanie do tworzenia projektów mechanicznych SOLIDWORKS i oprogramowanie SOLIDWORKS Flow Simulation CFD tworzą kompleksowe środowisko inżynieryjne do ewaluacji wymiany ciepła przez połączenie w całość wszystkich faz analizy — od projektowania modeli bryłowych, przez konfigurowanie problemu i jego rozwiązanie oraz wizualizację wyników i optymalizację projektu, po generowanie raportów.

Analiza wymiany ciepła w trójwymiarowym środowisku CAD

Dzięki oprogramowaniu SOLIDWORKS Flow Simulation projektanci mogą skupić się na szczegółowej analizie rozkładu temperatur w strefach ciekłych i stałych produktu. Umożliwia ono także analizę skomplikowanych procesów fizycznych, takich jak przewodzenie ciepła, konwekcja, sprzężona wymiana ciepła między cieczami i otaczającymi je materiałami stałymi, promieniowanie, nagrzewanie rezystancyjne bezpośrednie i wiele innych za pomocą możliwych scenariuszy. Inżynierowie mogą błyskawicznie zmodyfikować i zoptymalizować geometrię projektu w trójwymiarowym narzędziu CAD.

Masz pytania odnośnie obejrzanego materiału? Pragniesz umówić się na prezentacje możliwości prezentowanego rozwiązania lub otrzymać spersonalizowaną, dostosowaną do Twoich potrzeb ofertę? Kliknij tutaj Aby przejść do formularza kontaktowego.

Poznaj rolę Fluid Dynamic Engineer na platformie 3DEXPERIENCE

Przewodzenie, radiacja i konwekcja nie stanowią również problemów dla roli Fluid Dynamic Engineer na platformie chmurowej 3DEXPERIENCE. Szeroki zakres wymiany ciepła udowadnia potrzebę symulacji mechaniki płynów w każdej dziedzinie a dostępna paleta materiałów umożliwia łatwe przypisanie oraz edytowanie parametrów materiałowych.

Pobierz darmowy e-book

Pobierz PDF

 

Masz pytania? Skontaktuj się za pomocą poniższego formularza
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez DPS Software Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz przez inne podmioty na mocy zawartych umów w celu przesyłania treści marketingowych na mój adres e-mail podany w formularzu kontaktowym.
Polityka prywatności.

 

Podziel się:

Od blisku 20 lat związany z branżą oprogramowania dla przemysłu, a od 10 lat na czele zespołu rozwiązań symulacyjnych CAE w firmie DPS Software. Jego ambicją w pracy zawodowej jest przeniesienie wiedzy technicznej na właściwą argumentację biznesową w relacjach z klientem.