Strona głównaSOLIDWORKS SimulationVIDEO: SOLIDWORKS Simulation – funkcjonalność programu w ramach przeprowadzania analizy statycznej

VIDEO: SOLIDWORKS Simulation – funkcjonalność programu w ramach przeprowadzania analizy statycznej

VIDEO: SOLIDWORKS Simulation – funkcjonalność programu w ramach przeprowadzania analizy statycznej

Coraz większe możliwości sprzętu i postępujące zaawansowanie stosowanego oprogramowania sprawiły, że obecnie symulacje są szeroko wykorzystywane w różnych dziedzinach nauki, inżynierii i wielu innych. Dlatego tak ważne jest, aby wirtualne prototypowanie i związana z nim walidacja wytrzymałościowa były przeprowadzane w sposób bezbłędny i szybki. Postaw na pewny i sprawdzony produkt! Intuicyjność, dostępność, precyzja – to tylko kilka spośród wielu superlatywów, którymi można opisać badanie liniowej analizy statycznej w dodatku SOLIDWORKS Simulation dostępne już w podstawowej wersji programu SOLIDWORKS.

Obejrzyj poniższy materiał video i zobacz możliwości, jakie daje oprogramowanie SOLIDWORKS Simulation w ramach przeprowadzania analizy statycznej:

Masz pytania odnośnie obejrzanego materiału? Pragniesz umówić się na prezentacje możliwości prezentowanego rozwiązania lub otrzymać spersonalizowaną, dostosowaną do Twoich potrzeb ofertę? Kliknij tutaj aby przejść do formularza kontaktowego.

Czy produkt jest bezpieczny?

Konstrukcja doznaje małych przemieszczeń, zastosowane materiały mają charakter liniowy, a obciążenia są przykładane powoli lub badaniu podlega stan ustalony? Jeśli tak, to liniowa analiza statyczna jest w pełni wystarczająca do weryfikacji poprawności projektu! Jest to pierwszy i podstawowy rodzaj badania dostępny w ramach dodatku SOLIDWORKS Simulation. Dzięki przejrzystemu interfejsowi i wbudowanym asystentom każdy użytkownik, mający nawet niewielkie doświadczenie w metodzie elementów skończonych, utworzyć jest w stanie wiarygodne badanie wytrzymałościowe, a następnie przy pomocy dostępnych i rozbudowanych narzędzi wizualizacyjnych zinterpretować otrzymane wyniki. SOLIDWORKS Simulation w sposób bardzo dokładny umożliwia odzwierciedlenie rzeczywistej pracy konstrukcji dzięki zaimplementowanym rozwiązaniom pozwalającym na wprowadzenie przez użytkownika szerokiej gamy danych wejściowych. Moduł zapewnia również wachlarz umocowań oraz wirtualnych połączeń usprawniających proces przygotowania modelu do analizy poczynając od złącz śrubowych i spoin przez kołki i sprężyny, aż po złożone umocowania definiowane przez użytkownika . Nie poświęcaj już nigdy więcej wielu godzin na przygotowanie dokładnego modelu analitycznego – usprawnij swoją pracę z SOLIDWORKS Simulation!

SOLIDWORKS Simulation - analiza statyczna

Pełna asocjatywność

Dzięki pełnej asocjatywności z SOLIDWORKS możliwe jest przeprowadzenie wielu analiz wytrzymałościowych dla różnych konfiguracji projektu jednocześnie. Porównuj wyniki, wprowadzaj niezbędne zmiany i znajdź najlepsze technicznie rozwiązanie. Pozwól swojemu produktowi wyróżnić się na rynku!

Raport za jednym kliknięciem

SOLIDWORKS Simulation daje użytkownikowi możliwość dostosowania, a następnie utworzenia automatycznie wygenerowania kompleksowego raportu z badania analitycznego. Wykorzystaj w pełni możliwości dodatku nie przejmując się więcej dokumentacją techniczną!

 

Masz pytania? Skontaktuj się za pomocą poniższego formularza
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez DPS Software Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz przez inne podmioty na mocy zawartych umów w celu przesyłania treści marketingowych na mój adres e-mail podany w formularzu kontaktowym.
Polityka prywatności.

 

Podziel się:

Inżynier na kierunku lotnictwo, pasjonat nauki o wytrzymałości materiałów, entuzjasta symulacji MES (FEM) o szczególnym zainteresowaniu w dziedzinie konstrukcji cienkościennych i kompozytów. Miłośnik offroadu, zagranicznych podróży i kuchni amerykańskiej.