Strona głównaDraftSight2 metody rozwiązania problemu z aktywacją DraftSight! [+WIDEO]

2 metody rozwiązania problemu z aktywacją DraftSight! [+WIDEO]

2 metody rozwiązania problemu z aktywacją DraftSight! [+WIDEO]

Dzisiaj omówimy bardzo powszechny problem, który dręczy użytkowników podczas korzystania z oprogramowania DraftSight. Jak wszyscy wiemy, możemy skorzystać z DraftSight przez 30 dni bez aktywacji, a następnie musimy aktywacji poprzez e-mail, aby go używać. Potrzebujemy do tego dwóch rzeczy: adresu email oraz dostępu do internetu.

Najpierw pobierz nowego HotFix’a! Tutaj: Poprawka dla DraftSight

Aktywacja jest prosta i bezpłatna. Po aktywacji możemy użyć DraftSight tak długo, jak chcemy. Ale niektórzy użytkownicy donoszą, że nie są w stanie na stałe aktywować DraftSight. Po aktywacji, gdy próbują wykorzystać DraftSight, to poprosić o aktywację przy każdym starcie. Jest to bardzo denerwujące. Problem na tym się nie kończy, jeśli ktoś nie ma dostępu do internetu to nie jest w stanie aktywować DraftSight i ostatecznie nie może on użyć oprogramowania.

A co po upływie 30 dni?

Otóż jest rozwiązanie tego problemu, ale nie jest to stałe. Polega na wyczyszczeniu rejestru i można ponownie używać oprogramowanie przez kolejne 30 dni.

Ostrzeżenie: Jeśli masz zamiar edytować rejestr systemu, należy zachować szczególną ostrożność i nie edytować lub usuwać wpisów z wyjątkiem wymienionych poniżej. Może to spowodować awarię systemu w przypadku usunięcia lub edycji. Nie bierzemy odpowiedzialności za te czynności.

Metoda 1

Po zainstalowaniu DraftSight pojawi się okno o aktywacje naszego produktu. Jeśli nie aktywujmy możemy używać przez 30 dni.

aktywacja draftsight

Po wybraniu “Aktywuj teraz”, musimy wypełnić wszystkie pola. Adres email musi być prawdziwy :)

Draftsight aktywacja

Teraz musimy poczekać :) Zwykle trwa to maksymalnie 10 minut.

Jeśli po upływie tego czasu w dalszym ciągu nie mamy wiadomości musimy sprawdzić folder SPAM, bardzo często tam właśnie trafia mail z linkiem do aktywacji produktu.

Kolejną rzeczą, którą należy zrobić jeśli folder SPAM jest pusty jest wykonanie kolejnej aktywacje, lecz przy użyciu innego adresu email

użycie innego adresu

Błąd aktywacji może być spowodowany nieprawidłowymi ustawieniami połączenia internetowego.

  • Upewnij się, że masz sprawne połączenie internetowe,
  • Upewnij się, że ustawienia serwera proxy DraftSight są prawidłowe,
  • Sprawdź ustawienia zapory firewall.

Metoda 2

Jest to metoda, o której pisałem na samym początku artykułu.

Wybieramy Start i w pasku wyszukaj wpisujemy “regedit” i uruchamiamy edytor rejestru.

edytor rejestru

Musimy znaleźć wpis o nazwie “SWActivation“, najlepiej wybrać CTRL+F i wyszukać.

SWActivation

Mamy dwa wyjścia, albo usuwamy ten wpis lub zmieniamy jego nazwę. Ja najczęściej dopisuje “_OLD” ze względu, że nie jestem zwolennikiem usuwania kluczy, bo przy takim sposobie zawsze możemy wrócić do poprzednich ustawień.

Jeśli dalej masz problemy z uruchomieniem oprogramowania DraftSight mamy kolejną metodą dostępną.

DraftSight nie uruchamia się – jaka jest przyczyna? jak rozwiązać problem?

 draftsight nie uruchamia się - jak otrzymać mail z linkiem do aktywacji - instrukcja


Pobierz pełną, legalną licencję DraftSight Premium i testuj przez 30 dni bez obaw – wypełnij formularz

 
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez DPS Software Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz przez inne podmioty na mocy zawartych umów w celu przesyłania treści marketingowych na mój adres e-mail podany w formularzu kontaktowym.
Polityka prywatności.


 

Podziel się:

Starszy Specjalista techniczny ds. SOLIDWORKS / Trener. Wyróżniony nagrodą SOLIDWORKS Award Elite w 2014 roku. Uwielbia testować nowe rozwiązania sprzętowe, a nowe technologie nie są mu obce. Smakosz whisky i dobrego jedzenia (sam dobrze gotuje).