Strona głównaDraftSight2 metody rozwiązania problemu z aktywacją DraftSight! [+WIDEO]

2 metody rozwiązania problemu z aktywacją DraftSight! [+WIDEO]

2 metody rozwiązania problemu z aktywacją DraftSight! [+WIDEO]

Dzisiaj omówimy bardzo powszechny problem, który dręczy użytkowników podczas korzystania z oprogramowania DraftSight. Jak wszyscy wiemy, możemy skorzystać z DraftSight przez 30 dni bez aktywacji, a następnie musimy aktywacji poprzez e-mail, aby go używać. Potrzebujemy do tego dwóch rzeczy: adresu email oraz dostępu do internetu.

Najpierw pobierz nowego HotFix’a! Tutaj: Poprawka dla DraftSight

Aktywacja jest prosta i bezpłatna. Po aktywacji możemy użyć DraftSight tak długo, jak chcemy. Ale niektórzy użytkownicy donoszą, że nie są w stanie na stałe aktywować DraftSight. Po aktywacji, gdy próbują wykorzystać DraftSight, to poprosić o aktywację przy każdym starcie. Jest to bardzo denerwujące. Problem na tym się nie kończy, jeśli ktoś nie ma dostępu do internetu to nie jest w stanie aktywować DraftSight i ostatecznie nie może on użyć oprogramowania.

A co po upływie 30 dni?

Otóż jest rozwiązanie tego problemu, ale nie jest to stałe. Polega na wyczyszczeniu rejestru i można ponownie używać oprogramowanie przez kolejne 30 dni.

Ostrzeżenie: Jeśli masz zamiar edytować rejestr systemu, należy zachować szczególną ostrożność i nie edytować lub usuwać wpisów z wyjątkiem wymienionych poniżej. Może to spowodować awarię systemu w przypadku usunięcia lub edycji. Nie bierzemy odpowiedzialności za te czynności.

Metoda 1

Po zainstalowaniu DraftSight pojawi się okno o aktywacje naszego produktu. Jeśli nie aktywujmy możemy używać przez 30 dni.

aktywacja draftsight

Po wybraniu “Aktywuj teraz”, musimy wypełnić wszystkie pola. Adres email musi być prawdziwy :)

Draftsight aktywacja

Teraz musimy poczekać :) Zwykle trwa to maksymalnie 10 minut.

Jeśli po upływie tego czasu w dalszym ciągu nie mamy wiadomości musimy sprawdzić folder SPAM, bardzo często tam właśnie trafia mail z linkiem do aktywacji produktu.

Kolejną rzeczą, którą należy zrobić jeśli folder SPAM jest pusty jest wykonanie kolejnej aktywacje, lecz przy użyciu innego adresu email

użycie innego adresu

Błąd aktywacji może być spowodowany nieprawidłowymi ustawieniami połączenia internetowego.

 • Upewnij się, że masz sprawne połączenie internetowe,
 • Upewnij się, że ustawienia serwera proxy DraftSight są prawidłowe,
 • Sprawdź ustawienia zapory firewall.

Metoda 2

Jest to metoda, o której pisałem na samym początku artykułu.

Wybieramy Start i w pasku wyszukaj wpisujemy “regedit” i uruchamiamy edytor rejestru.

edytor rejestru

Musimy znaleźć wpis o nazwie “SWActivation“, najlepiej wybrać CTRL+F i wyszukać.

SWActivation

Mamy dwa wyjścia, albo usuwamy ten wpis lub zmieniamy jego nazwę. Ja najczęściej dopisuje “_OLD” ze względu, że nie jestem zwolennikiem usuwania kluczy, bo przy takim sposobie zawsze możemy wrócić do poprzednich ustawień.

Jeśli dalej masz problemy z uruchomieniem oprogramowania DraftSight mamy kolejną metodą dostępną.

DraftSight nie uruchamia się – jaka jest przyczyna? jak rozwiązać problem?

 draftsight nie uruchamia się - jak otrzymać mail z linkiem do aktywacji - instrukcja

Podziel się:

Starszy Specjalista techniczny ds. SOLIDWORKS / Trener. Wyróżniony nagrodą SOLIDWORKS Award Elite w 2014 roku. Uwielbia testować nowe rozwiązania sprzętowe, a nowe technologie nie są mu obce. Smakosz whisky i dobrego jedzenia (sam dobrze gotuje).

 • Jacob

  witam, po aktualizacji draftsight do wersji 2018 na MacOs mam problem od 3 dni z aktualizacją jego. Czy jest jakieś rozwiązanie?

 • tom

  Witam

  Czy DraftSight 2018 SP2 (free) umożliwia wstawianie kilku plików XREF jednocześnie?

 • xxx fff

  Z tym draftsight cuda problemy zrób tak, zrób tak, ->AutoCad Click and Play :)

 • zaki

  mam problem z uruchomianiem programu, po włączeniu odrazu wywala błąd. próbowałem w/w sposobów aktywacji nic nie działa program uruchomi się i pyta czy zapisac zmiany obojetnie co wybiore program sie zamyka i wywala raport z błedami

 • Bela

  Jedyne co u mnie zadziałało, to zmiana w rejestrze, zgodnie z opisem tutaj.
  http://wardach.com/142-draftsight-activation-problem.html

 • roballo2009

  Witam,
  niestety dla Win10 nie udaje mi się od kilku dni aktywować DS. Po wypełnieniu okna z adresem e-mail i innymi danymi, po wciśnięciu aktywuj, nie pojawia mi się okno z informacją, że wysłano maila z linkiem aktywacyjnym. Nie mam pojęcia jak dokonać aktywacji. Ma ktoś może już sprawdzony sposób? Celowanie w porę dnia jest mało praktyczne…

  Pozdrawiam
  R

 • Olo

  Panowie!
  Też miałem ten problem. Nic z przytoczonych powyżej i poniżej sposobów nie zadziałało. Ale … uruchomcie regedit i usuńcie wszelkie możliwe wpisy dotyczące DraftSight (kilka z nich nie chce się poddać tej operacji – niech pozostaną). następnie uruchomcie program i postępujcie jak przy pierwszej rejestracji. U mnie zadziałało od razu :).
  Nooo… chyba że wstrzeliłem się w lukę czasową serwera producenta, ale w to nie chce mi się wierzyć.

  • Marek

   u mnie również zadziałało czyszczenie rejestru, pozdrawiam! :)

 • paulox81

  Mam internet mobilny od Play i u mnie zadziałało ustawienie DMZ w ustawieniach modemu na ip komputera na którym zainstalowany jest DraftSight. Może komuś to pomoże.

  • Dzięki, że się podzieliłeś! Na pewno się komuś przyda!

 • Bartek

  Nie da sie aktywowac zadne metody nie dzialaja na win8

  • Ostatnio też mieliśmy problem z aktywacją na komputer, ale po jednej godzinie się udało. Jest to problem spowodowany serwerami aktywacji u samego producenta, a na to nie mamy już wpływu :(

 • Roman

  Dostał ktoś ostatnio linka aktywacyjnego w ogóle ? Jest to realne ? Walczę od 3 dni bezskutecznie :(

  • Spróbuj aktywacji o różnych porach dnia oraz różnych wariacji z lokalizacją przy wypełnianiu formularza

   • Roman

    Robię tak 3 dzień, popróbuje jeszcze do końca tyg. Ostatnio nie wyświetla mi się nawet końcowy komunikat: ” Dokończ aktywację DraftSight, klikając łącze aktywacyjne….”, tylko na ułamek sekundy pojawia się ekran programu.

 • Roman

  Nie ma opcji żeby aktywować produkt:”Ta witryna jest nieosiągalna.Nie udało się znaleźć adresu DNS serwera draftsinght.com.”

  • A w jakim momencie komunikat się pojawia. Przed wypełnieniem danych, czy po? Może jakiś zrzut z komunikatu?

   • Roman

    Komunikat występuje przy próbie znalezienia str., a nie podczas aktywacji. Jeśli ja str. nie mogę znaleźć, to i str mnie nie znajdzie. Próbowałem zadać pytanie e-mail i już na tym etapie był zong.

    • Roman, najpierw piszesz, że nie możesz aktywować, a później, że nie :) To jak w końcu ? Kiedy próbujesz znaleźć tą stronę i po co? Komu próbowałeś zadać pytanie i w jakim celu. Bo ja nic z tego nie rozumiem, więc nie jestem wstanie Ci pomóc.

 • Hm od 3 lat codziennie używam draftsight, aktualizując po wyjściu nowych wersji i jeszcze nigdy nie miałem problemów z aktywacją. Ale dobrze wiedzieć w razie jakiś problemów na przyszłość.