Strona głównaProdukty4 kroki importowania pliku STL

4 kroki importowania pliku STL

DPSTODAY 4 kroki importowania pliku stl

4 kroki importowania pliku STL

Na pewno kilkukrotnie spotkaliście się z otrzymanie plików lub też pobraniem modeli z formatem STL zamiast w odpowiednim formacie SOLIDWORKS. Istnieją pewne powody, że użytkownicy nie chcą się dzielić historią operacji części, gdzie model mógłby, być stworzyć w zupełnie innym oprogramowaniu, albo się dzielą nimi dla technologi wytwarzania przyrostowego (Additive Manufacturing ), czyli drukiem 3D – metody szybkiego prototypowania. Kiedy spróbujesz otworzyć taki plik w SOLIDWORKS, będziesz mógł tylko zobaczyć reprezentację graficzną, bez możliwości wybrania żadnej geometrii w obszarze graficznym i jedyną informacją, jaką będziesz mógł zobaczyć w drzewie “Grafiki STL1“.

W artykule chciałbym Ci przybliżyć i wyjaśnić jak prawidłowo zaimportować pliki STL do SOLIDWORKS jako:

  • Reprezentacja graficzna (domyślna),
  • Obiekt bryłowy,
  • Obiekt powierzchniowy.

 Krok

Używamy komendy Otwórz z menu rozwijalnego.

plik otwórz menu rozwijalne

 Krok

Wybieramy menu rozwijalne w prawym dolnym rogu w celu wybrania formatu, jaki chcemy otworzyć – tylko wtedy będziemy mieli dostęp do opcji importowania.

opcje importowania

 Krok

Wybierz jakbyś chciał importować plik STL

opcje importu importuj jako

 Krok

Teraz możesz już otworzyć swój dokument. Tylko w przypadku wyboru obiektu bryłowego oraz powierzchniowego będziesz miał możliwość edytowania modelu.

WAŻNE

Importując złożenie w formacie STL należy plik przenieść do utworzonego wcześniej folderu i z niego rozpocząć otwieranie – Dlaczego? Przy importowaniu SOLIDWORKS będzie tworzył pojedyncze części – tak jak jest w strukturze złożenia, a najgorszą rzeczą jest, kiedy takie złożenie importujemy z poziomu pulpitu naszego komputera  :-)

Podziel się:

Starszy Specjalista techniczny ds. SOLIDWORKS / Trener. Wyróżniony nagrodą SOLIDWORKS Award Elite w 2014 roku. Uwielbia testować nowe rozwiązania sprzętowe, a nowe technologie nie są mu obce. Smakosz whisky i dobrego jedzenia (sam dobrze gotuje).