Strona głównaAktualności5 sposobów na sprawniejsze projektowanie w SOLIDWORKS. Znasz je?

5 sposobów na sprawniejsze projektowanie w SOLIDWORKS. Znasz je?

5 sposobów jak projektować w SOLIDWORKS - DPSTODY - DPS Software

5 sposobów na sprawniejsze projektowanie w SOLIDWORKS. Znasz je?

Jesteś konstruktorem? Gratulacje! Dzięki Tobie wszystko działa tak jak powinno. I choć to dość lakoniczne podsumowanie pracy inżyniera, na którym ciąży olbrzymia odpowiedzialność – przede wszystkim za bezpieczeństwo wytwarzanych dóbr – tak właśnie jest.

Dobry konstruktor, jak niemal każdy inny specjalista, który aspiruje na miano takiego, musi się stale uczyć. Choć prawa fizyki czy chemii są niezmienne, zmienia się profil pracy inżyniera, który musi korzystać z coraz to nowszych narzędzi, by konstruować szybciej i sprawniej, zaspokajając społeczny głód nowych technologii, dobrego designu, komfortu użytkowania i niemal natychmiastowej dostępności – im szybciej od koncepcji do gotowego produktu, tym lepiej.

Projektowanie w SOLIDWORKS to o wiele więcej

Na szczęście producenci oprogramowania nie zawodzą. Dassault Systemes oferuje kompleksowy system wsparcia inżynierów, zaczynając od oprogramowania do projektowania 3D (SOLIDWORKS), poprzez programy umożliwiające prowadzenie symulacji w środowisku online (SOLIDWORKS SIMULATION), czyli bez konieczności konstruowania często wysoce kapitałochłonnych prototypów czy programy do właściwie automatycznego przygotowywania instrukcji dla użytkownika końcowego (SOLIDWORKS COMPOSER), aż po system do zarządzania biznesami produkcyjnymi (SOLIDOWRKS PDM).

Z jakich źródeł czerpać potrzebną wiedzę?

Brzmi jak… sporo do opanowania. No właśnie, jak się uczyć będąc konstruktorem? Skąd czerpać praktyczną wiedzę? Rozwiązań jest wiele – niektóre płatne, większość dostępna za darmo – o tym piszemy poniżej. Oto nasze wskazówki. Uwaga! Polecamy tylko sprawdzone źródła wiedzy.

1) BEZPŁATNE TUTORIALE, A TAKŻE KURSY VIDEO, WEBINARIA, LIVE STREAMINGI – to darmowe źródło wartościowej wiedzy. W DPS Software prowadzimy szereg takich aktywności – można w nich uczestniczyć na żywo, można też obejrzeć zapis materiału – wszystkie dostępne są na naszym kanale na YouTube.

2) GRUPY NA FACEBOOKU – to wisienka na torcie, miejsce wymiany wiedzy i źródło szybkiej pomocy. Skupia pasjonatów i użytkowników na każdym etapie zaawansowania. Chcesz komuś pomóc i podzielić się swoją wiedzą? A może poszukujesz rozwiązania dla swojego problemu? Tutaj do zrealizowania obie te rzeczy. Dołącz do naszej grupy: klik i twórz z nami tę wyjątkową społeczność. Za darmo! Wystarczy tylko posiadać konto w serwisie Facebook.

3) BLOGI SPECJALISTYCZNE – jak ten, który właśnie czytasz. Co znajdziesz na DPS Today? Wszelkie aktualności dot. oprogramowania – informacje o nowych wersjach, a także wskazówki użytkowania i przydatne tricki. Materiały przygotowane przez specjalistów, którzy na co dzień korzystają z oprogramowania. A dodatkowo możesz zgłosić swój temat, chętnie go dla Ciebie opracujemy.

4) WSPARCIE TECHNICZNE – dla wszystkich naszych klientów oferujemy bezpłatne wsparcie techniczne. Nasi specjaliści techniczni rozwiązują ponad 3 800 zgłoszeń rocznie! Jak uzyskać pomoc? To proste – klik.

5) SZKOLENIA – to opcja płatna, ale opłacalna. Jako DPS Software przeszkoliliśmy już ponad 20 tys. osób, a średnia ocena naszych szkoleń to 4,8 na 5. Nabór na szkolenia prowadzimy w trybie ciągłym. Tematyka szkoleń? Pełen przekrój, a żeby go poznać, warto zajrzeć tutaj.

Prawda, że jest tego sporo? Wystarczy korzystać, by szlifować swoją wiedzę i być zawsze na bieżąco. Zapraszamy!

Podziel się:

Nie mogę napisać, że od zawsze chciałam zajmować się komunikacją, ponieważ w dzieciństwie marzyłam o tym, żeby być nauczycielką. Później odkryłam, że wolę uczyć się od innych zamiast uczyć innych i tym sposobem poznałam kilka inspirujących osób, dzięki którym odkryłam marketing i PR i przepadłam 😊. Dzisiaj jestem w DPS Software. Robię to co lubię i przynosi mi to mnóstwo satysfakcji.