Strona głównaSOLIDWORKS PlasticsAktualizacje bazy danych materiałów SOLIDWORKS Plastics w 3DContentCentral

Aktualizacje bazy danych materiałów SOLIDWORKS Plastics w 3DContentCentral

Aktualizacje bazy danych materiałów SOLIDWORKS Plastics w 3DContentCentral

Jednym z największych wyzwań związanych z wtryskiem tworzyw sztucznych i utrzymywaniem bazy danych materiałów do symulacji formowania wtryskowego jest fakt, że dostawcy materiałów z tworzyw sztucznych stale opracowują i komercjalizują nowe materiały. Dassault Systèmes SOLIDWORKS współpracuje z największymi dostawcami tworzyw sztucznych na świecie, aby nasi klienci mieli dostęp do aktualnych i dokładnych danych o materiałach z tworzyw sztucznych.

Mechanizm aktualizacji jest prosty – gdy dostępne są nowe klasy materiałów, dostawcy materiałów bezpośrednio przesyłają dane do 3D CONTENTCENTRAL , co umożliwia użytkownikom SOLIDWORKS Plastics pobieranie, importowanie i wykorzystywanie tych informacji natychmiast w analizach SOLIDWORKS Plastics – bez konieczności oczekiwania na następny dodatek Service Pack lub główne wydanie.

Aby mieć pewność, że klienci nigdy nie przegapią żadnych aktualizacji materiałów z tworzyw sztucznych, wszystkie nowe materiały przesłane do 3D CONTENTCENTRAL przez dostawców materiałów zostają włączane do kolejnych dodatków Service Pack lub głównych wersji SOLIDWORKS Plastics.

Jak zaktualizować bazę danych SOLIDWORKS Plastics?

Najprostszym sposobem na znalezienie kompletnego katalogu materiałów z tworzyw sztucznych dostępnych do pobrania z 3D CONTENTCENTRAL jest przejście do strony głównej ( 3D CONTENTCENTRAL ), w lewym górnym rogu najechanie na menu rozwijane „Find” i wybranie „INJECTION MOLDING MATERIALS”

Baza Danych SOLIDWORKS Plastics - 3dContentCentral -DPS Software

Następnie zobaczysz kompletny katalog tworzyw sztucznych z każdą indywidualną listą zawierającą dostawcę oraz rodzinę materiałów, nazwę handlową, klasę i krótki opis (jeśli jest dostępny).

Baza Danych SOLIDWORKS Plastics - 3dContentCentral -DPS Software

Możesz pobrać pojedyncze pliki danych materiałów, klikając łącze Download SOLIDWORKS Plastics Material Data, znajdujące się po lewej stronie listy materiałów. Pobrany plik to skompresowany plik binarny ( * .bin ), który można wyodrębnić do wybranego folderu lokalnego.

Baza Danych SOLIDWORKS Plastics - 3dContentCentral -DPS Software

Po pobraniu i wyodrębnieniu można dodać materiał do zdefiniowanej przez użytkownika bazy danych SOLIDWORKS Plastics, przechodząc do Menedżera tworzyw sztucznych w SOLIDWORKS i w obszarze Materiał / polimer , kliknąć prawym przyciskiem myszy Otwórz bazę danych, a następnie kliknąć Baza danych zdefiniowana przez użytkownika.

Następnie wybierz Importuj tworzywo sztuczne , a następnie wybierz Plik . Przejdź do lokalizacji pobranego / wyodrębnionego pliku danych materiału * .bin, zaznacz go i kliknij Otwórz. Możesz teraz wybrać importowany materiał do użycia w analizach SOLIDWORKS Plastics.

Aktualizacje Baza Danych SOLIDWORKS Plastics - 3dContentCentral -DPS Software

Dzisiaj można znaleźć wiele nowych materiałów z tworzyw sztucznych w 3D CONTENTCENTRAL od dostawców, w tym Chevron Phillips Chemical, Radici Group High Performance Polymers, Autotech SirmaxIndia Pvt. Ltd. i Indore Composite Pvt. Ltd. z rodzinami materiałów, do których należą nylony, polietyleny i polipropyleny. Pamiętaj, aby często sprawdzać nowych dostawców materiałów i ich najnowsze dane dotyczące tworzyw sztucznych.

Podziel się:

Od blisku 20 lat związany z branżą oprogramowania dla przemysłu, a od 10 lat na czele zespołu rozwiązań symulacyjnych CAE w firmie DPS Software. Jego ambicją w pracy zawodowej jest przeniesienie wiedzy technicznej na właściwą argumentację biznesową w relacjach z klientem.