Strona głównaProduktyCartoon Rendering – poznaj możliwości PhotoView 360!

Cartoon Rendering – poznaj możliwości PhotoView 360!

PhotoView

Cartoon Rendering – poznaj możliwości PhotoView 360!

W poprzednim artykule dotyczącym PhotoView 360 przybliżyłem Wam wykorzystanie materiałów MODO i pokazałem jakie efekty można dzięki temu uzyskać. Dzisiejszy artykuł również będzie dotyczył możliwości tworzenia renderingów w SolidWorks. Dużo pisać nie trzeba, bo jest to pojedyncza opcja która jest nowością w wersji 2014.

Z poziomu opcji renderowania mamy możliwość wyboru pola „Renderowanie konturów/komiksowe”.

PhotoView 360 cartoon rendering

Niekiedy możemy chcieć pokazać zaprojektowany model nieco inaczej. Opcja komiksowej wizualizacji sprawia, że nasz model wygląda jakby być szkicowany odręcznie i do złudzenia przypomina kreskówkowe  modele znane z bajek dla dzieci. Chodź prezentowany model w żaden sposób nie jest związany z tematyką inżynierską, pokazuje jednak ciekawe wykorzystanie omawianej opcji.

Spośród opcji renderowania komiksowego możemy wybrać:

  • Renderowanie tylko z krawędziami kreskowanymi
  • Renderowanie tylko z cieniem kreskowanym
  • Renderowanie z krawędziami kreskowanymi i cieniem kreskowanym

Dodatkowo dla krawędzi możemy przypisać ich grubość i dowolny kolor. Poniżej porównanie wszystkich trzech sposobów renderowania.

cartoon rendering minions cad

I to by było na tyle. Tak jak wspomniałem na wstępie – jest to jedna opcja do kliknięcia, która w mojej opinii pozwala tworzyć niezwykle ciekawe wizualizacje!

Podziel się:

Absolwent Politechniki Warszawskiej, bezgranicznie oddany pasji projektowania 3D. Przygodę z SOLIDWORKS rozpoczął w 2010 roku, a od 2013 roku powiązał z SOLIDWORKS swoją pracę w CNS Solutions. Obszar jego zainteresowań to przede wszystkim fotorealistyczne renderingi, optymalizacja projektowania w SOLIDWORKS oraz technologie RapidPrototyping. Prywatnie uwielbia zdobywać Tatrzańskie szczyty oraz trenować wspinaczkę na sztucznych ściankach wspinaczkowych.