Strona głównaAktualnościDriveWorksXpress – poznaj narzędzie i zdobądź certyfikat!

DriveWorksXpress – poznaj narzędzie i zdobądź certyfikat!

DriveWorksXpress poznaj narzędzie i zdobądź certyfikat

DriveWorksXpress – poznaj narzędzie i zdobądź certyfikat!

DriveWorks jest dodatkiem do SOLIDWORKS, pozwalającym na automatyzację tworzenia różnych wariantów projektu, z wykorzystaniem formularzy. W podstawowej wersji Xpress jest darmowy dla wszystkich użytkowników (komercyjnych i edukacyjnych) SOLIDWORKS. Aby go uruchomić, należy wejść w menu Narzędzia> Xpress Products>DriveWorks Xpress i przeprowadzić aktywację zgodnie z podaną instrukcją.

Aktywacja driveworks drive works xpress driveworksxpress

Tutorial

DriveWorks dostarcza również tutoriale, pozwalające na poznanie się z możliwościami dodatku. Co więcej, każdy może potwierdzić nabyte umiejętności, poprzez zdobycie certyfikatu DriveWorksXpress Associate. Egzamin jest całkowicie darmowy!

W celu pobrania materiałów treningowych należy przejść na stronę: http://www.driveworks.co.uk/driveworksxpress-certification/

Następnie, w zależności od naszej wersji SOLIDWORKS, wybieramy strefę przemysłową lub edukacyjną.

driveworks drive works tutorial samouczki samouczek tutoriale

Na początek, powinniśmy pobrać tutorial (Step 1). Zawiera on instrukcję w PDF oraz pliki części i złożenia SOLIDWORKS składające się na nasz projekt.

driveworks pobierz samouczek tutorial szkolenie

Dzięki instrukcji możemy stworzyć automatyczny konfigurator szafki z półkami, gdzie z poziomu formularza mamy wpływ m. in. na wymiary mebla, ilość półek i materiał.

Projekt tutorial driveworks drive works

UWAGA! Kompletne i poprawne wykonanie części treningowej jest niezbędne do zdania egzaminu, ponieważ w jego trakcie pracujemy modyfikując ten sam projekt. Jeżeli jesteśmy już gotowi, to egzamin możemy uruchomić na tej samej stronie, klikając w przycisk ‘Certification’ (Step 2).

Certyfikat

Na pierwszym etapie, do szafki dodajemy złożenie drzwiczek tak, aby ich wymiary i właściwości były również konfigurowalne z poziomu formularza.

Projekt egzamin

W przeglądarce uruchomionego egzaminu, odpowiadamy na pytania o masę całego złożenia. Następnie, musimy odpowiedzieć na kilkanaście pytań testowych dotyczących funkcjonalności DriveWorksXpress. Jeżeli uzyskamy pozytywny wynik egzaminu, to od razu otrzymujemy certyfikat.

certyfikat driveworks drive works

Program nauczania i certyfikacji pozwalają na postawienie pierwszych kroków oraz szybkie poznanie funkcjonalności DriveWorksXpress. Jeżeli potrzebują Państwo większych możliwości, to istnieją również wersje Solo oraz Pro.

W celu poznania większej ilości szczegółów – zapraszamy do kontaktu.

 

Podziel się:

Specjalista ds. edukacji w DPS Software. Interesuje się modelowaniem i nowymi technologiami, w tym drukiem 3D. Pasjonat siatkówki, żużla i dobrego piwa.