Strona głównaAktualnościDzielenie się efektami swojej pracy w SOLIDWORKS 2019 za pomocą eDrawings HTML

Dzielenie się efektami swojej pracy w SOLIDWORKS 2019 za pomocą eDrawings HTML

Dzielenie się efektami swojej pracy w SOLIDWORKS 2019 za pomocą eDrawings HTML

Dzielenie się efektami swojej pracy w SOLIDWORKS 2019 za pomocą eDrawings HTML

Jedną z nowych funkcji programu SOLIDWORKS 2019 jest zapisywanie plików w formacie eDrawings HTML, który pozwala osobom które nie posiadają oprogramowania CAD na swoim komputerze przeglądać pliki CAD oraz wchodzić z nimi w interakcje za pomocą przeglądarki internetowej.

W poprzednich wersjach oprogramowania dzielenie się projektem z klientem, który nie posiada żadnego oprogramowania CAD, było trudniejsze, ponieważ daną część lub złożenie trzeba było zapisać jako plik wykonywalny eDrawings (.exe). Pozwalało to na przeglądanie pliku po stronie klienta, jednak wiązało się z pewnymi ograniczeniami, a mianowicie niektórzy klienci nie mają możliwości uruchomienia plików wykonywalnych, a poza tym do każdego pliku dołączony był instalator eDrawings, co znacznie zwiększało rozmiar pliku wykluczając go często z opcji wysłania jako załącznik do wiadomości e-mail.

*Dostępne w eDrawings Professional

 

Nowy format HTML eDrawings pozwala wysłać mniejszy plik, który każdy może otworzyć i przestudiować. Aby zapisać część lub złożenie w formacie eDrawings HTML należy wykonać następujące kroki:

 Opublikować daną część/złożenie do eDrawings.

Opcja publikacji w eDrawings znajduję się w menu Plik

  W oknie które się pojawi wybieramy które konfiguracje chcemy zapisać.

Opcje zapisu do pliku eDrawings

  W programie eDrawings zapisujemy plik jako Plik eDrawings Web HTML.

Zapisywanie jako plik eDrawings Web HTML.

Interfejs eDrawings HTML

Interfejs eDrawings HTML

Interfejs użytkownika jest uproszczoną wersją interfejsu oprogramowania SOLIDWORKS, co oznacza że nawet osoby którym obce jest oprogramowanie CAD będą mogły wchodzić w interakcję z modelem i przekazywać informację zwrotne.

Prosty i intuicyjny interfejs daje możliwość zmieniania konfiguracji modelu, poruszania się po uproszczonym drzewku operacji oraz ukrywania/pokazywania poszczególnych części.

Drzewko złożenia z opcją ukrycia/pokazania komponentów.

Widoki rozstrzelone eDrawings HTML

Widoki rozstrzelone są dostępne w eDrawings HTML i pozwalają nam na lepsze zaprezentowanie lub przestudiowanie złożenia.

Widok rozstrzelony edrawings

Narzędzie widoku przekroju eDrawings HTML

Widok przekroju również jest dostępny w eDrawing HTML i analogicznie do widoków rozstrzelonych pozwalają na lepszą analiza lub prezentację złożenia lub części.

Widok przekroju eDrawings

Opcje widoku w eDrawings HTML

W prawym górnym rogu znajduję się pasek widoku, możemy znaleźć w nim opcję widoku znane nam z SOLIDWORKS czy też eDrawings.

Opcje widoku eDrawings

Nowa przeglądarka HTML sprawia, że udostępnianie projektów klientom lub dostawcom, którzy nie mają żadnej styczności z oprogramowaniem CAD, jest łatwiejsze niż kiedykolwiek dzięki niewielkiemu rozmiarowi pliku oraz łatwości użycia.

Poznaj więcej nowości w eDrawings 2019

Podziel się:

Studiowałem na Politechnice Warszawskiej na IChiP. Od paru lat współpracowałem z DPS Software przy organizacji szkoleń na PW, byłem również Ambasadorem na PW. Interesuje się browarnictwem, a wolny czas poświęcam na warzenie piwa.