Strona głównaProduktyEksport do DXF/DWG – Znikające widoki

Eksport do DXF/DWG – Znikające widoki

Eksport do DXF/DWG - Znikające widoki

Eksport do DXF/DWG – Znikające widoki

Eksport i częstym problemem podczas jego przeprowadzania dotyczący rysunków do formatu DXF/DWG to zanikające widoki po zapisaniu. Jak poradzić sobie z tym problemem? Rozwiązań jest kilka.

Wymagania dotyczące wyświetlania modelu podczas tworzenia pliku DXF/DWG

Dla zwiększenia wydajności rysunków SolidWorks używa „Jakości roboczej” dla wyświetlania widoków. Aby rysunek mógł być zapisany jako plik DWG/DXF widoki muszą być zamienione na wyświetlane w wysokiej jakości. Jeśli któryś z komponentów zawiera nieprawidłową geometrię widok nie będzie mógł być przekształcony w wysoką jakość. Jak rozpoznać czy widok jest w jakości roboczej? Bardzo łatwo – podczas przeciągania kursora myszy nad widokiem, symbol widoku posiada dodatkowo „błyskawicę”

Znajdowanie komponentu z nieprawidłową geometrią

Określenie części, która zawiera nieprawidłową geometrię może zająć trochę czasu. Proces ten polega na metodzie prób i błędów, a dokładniej na ustawieniu wyświetlania widoku przy zachowaniu dwóch opcji:

  • “ukryte linie usunięte” z  Menu Widok – Wyświetlanie,
  • Jakość robocza ULU/ULW w tym samym menu.

export DWG

Innym sposobem na znalezienie nieprawidłowej geometrii jest  skorzystanie z dodatkowych opcji SolidWorks. W menu Narzędzia dostępną mamy funkcję „Sprawdź”. Po zaznaczeniu opcji „Dokładne sprawdzanie bryły/ powierzchni” należy uruchomić weryfikację.

export DXF

Jeśli problematyczny rysunek zawiera złożenie, wtedy każdy z komponentów może być przyczyną błędu. Należy wówczas sprawdzić każdy komponent pod kątem nieprawidłowej geometrii. Błędy mogą być spowodowane importowaną geometrią, błędami związanymi z przebudową lub niekiedy cały plik może być po prostu zepsuty.

Podziel się:

Absolwent Politechniki Warszawskiej, bezgranicznie oddany pasji projektowania 3D. Przygodę z SOLIDWORKS rozpoczął w 2010 roku, a od 2013 roku powiązał z SOLIDWORKS swoją pracę w CNS Solutions. Obszar jego zainteresowań to przede wszystkim fotorealistyczne renderingi, optymalizacja projektowania w SOLIDWORKS oraz technologie RapidPrototyping. Prywatnie uwielbia zdobywać Tatrzańskie szczyty oraz trenować wspinaczkę na sztucznych ściankach wspinaczkowych.