Strona głównaProduktyEksport modelu z użyciem nowego układu współrzędnych

Eksport modelu z użyciem nowego układu współrzędnych

dpstoday układ-współrzędnych eksport

Eksport modelu z użyciem nowego układu współrzędnych

Bardzo często współpracujemy z różnymi dostawcami oraz klientami, którzy niekoniecznie muszą używać tego samego oprogramowania i musimy wtedy wykonać eksport naszego modelu, złożenia do neutralnego formatu. Na pewno spotkaliście się z tym problemem, że podczas eksportowania i wczytania naszego modelu w innym oprogramowaniu nasz model ma inne odniesienie w układzie współrzędnych, gdzie np. dłuższy bok naszego modelu jest zorientowany wzdłuż osi Y, a w innym oprogramowaniu jest w wzdłuż osi Z. No i co z takim fantem możemy zrobić? Dobrą wiadomością jest, że każdy użytkownik SOLIDWORKS może sam stworzyć własny układ współrzędnych, którego może wykorzystać do eksportu pliku.

Pierwszym krokiem jest stworzenie nowego układu współrzędnych. W karcie Operacje wybieramy Odniesienie-> Układ Współrzędnych.

operacje układ współrzędnych geometria odniesienia

Kolejnym krokiem jest wybranie punku w którym nowy układ ma zostać zaczepiony.

punk

Teraz wybieramy krawędzie modelu, które zdefiniują nam kierunku wzdłuż których będą skierowane osie X, Y i Z.

kierunki osi

Końcowym rezultatem jest nowy układ współrzędnych. Zwróć uwagę na kierunek X, Y i Z w nowym układzie współrzędnych w porównaniu do domyślnego.

nowy układ współrzędnych

Aby wyeksportować model używając nowego układu współrzędnych wybierz Plik -> Zapisz jako, wybierz typ pliku oraz użyj przycisku Opcje. Następnie na dole wybierz nowy układ współrzędnych.

eksport step iges

I to wszystko! Teraz możesz w ten sposób zapisać każdy model.

Podziel się:

Starszy Specjalista techniczny ds. SOLIDWORKS / Trener. Wyróżniony nagrodą SOLIDWORKS Award Elite w 2014 roku. Uwielbia testować nowe rozwiązania sprzętowe, a nowe technologie nie są mu obce. Smakosz whisky i dobrego jedzenia (sam dobrze gotuje).