Strona głównaProduktyGesty myszy – ulubione funkcję zawsze pod ręką

Gesty myszy – ulubione funkcję zawsze pod ręką

Gesty myszy - ulubione funkcję zawsze pod ręką

Gesty myszy – ulubione funkcję zawsze pod ręką

Narzędzie „Gesty myszy” jest często niedoceniane przez użytkowników SolidWorks, choć korzystanie z niego zaoszczędza czas podczas projektowania. Każdy z nas wie jak uciążliwe może być uruchamianie każdej funkcji z paska narzędzi, szczególnie, gdy często korzystamy na przemian z kilku funkcji. Dzięki gestom myszy najczęściej używane funkcję możesz uruchomić jednym ruchem nadgarstka.

Aby skorzystać z gestu myszy wystarczy przytrzymać prawy przycisk myszy, a następnie ruszyć lekko myszką w obszarze graficznym. Wokół kursora, ukaże się nam przewodnik gestów myszy w kształcie pierścienia zawierającego cztery lub osiem funkcji. Funkcja uruchomi się automatycznie, gdy wykonamy ruch w kierunku interesującej nas opcji i puścimy przycisk myszy. Kiedy nabierzemy wprawy przewodnik nie będzie nam już potrzebny.

gesty-mysza-solidworks111111gesty myszy SolidWorks

Funkcje dostępne w gestach myszy możemy dowolnie konfigurować w zależności od potrzeb. Zmienić możemy także ich ilość do wyboru mamy 4 lub 8 gestów. Korzystanie z 4 opcji jest łatwiejsze do przyswojenia, jednak z 8 gestów daje większe możliwości konfiguracji. Dostępne funkcje gestów myszy zależą od środowiska projektowania, w jakim się znajdujemy. Rożne funkcję możemy ustawić dla środowiska: części, złożenia, rysunku oraz szkicu.

Screen33

Aby skonfigurować gesty mszy należy w otwartym dokumencie wejść w zakładkę Narzędzia->Dostosuj a następnie wybrać kartę Gesty Myszy. Karta zawiera opcję włączenia/wyłączenia gestów myszy, ilości gestów. Na zdjęcie poniżej znajduje się tabela funkcji z przypisanymi gestami. Aby przypisać gest do danej funkcji należy odnaleźć wiersz z interesującą nas funkcją następnie z rozwijalnego menu przypisać jej odpowiedni gest.

dostosuj

Należy zwrócić uwagę na kolumnę, w której wybieramy gest, każda z kolumn odpowiada za ustawienia w danym środowisku projektowania. Ilość możliwych konfiguracji jest ogromna. Podczas wyboru funkcji powinniśmy się kierować tym, z jakich narzędzi korzystamy najczęściej.  Funkcję, które nie zmieszczą się do konfiguracji a chcielibyśmy, aby były szybko dostępne możemy podpiąć pod skrót klawiaturowy lub pasek podręczny.

Podziel się: