Strona głównaProduktyHarmonogram zadań – Szybki eksport plików do pdf

Harmonogram zadań – Szybki eksport plików do pdf

DPSTODAY harmonogram zadań

Harmonogram zadań – Szybki eksport plików do pdf

Wymogiem w waszej firmie jest zapis każdego z rysunków do PDF? Możesz zapisać każdy plik do PDF oddzielnie przez zapisz jako i wybranie odpowiedniego rozszerzenia. Jednak możesz to sobie znacznie przyśpieszyć dzięki użyciu harmonogramu zadań! Jak to działa? Wystarczy wskazać folder lub poszczególne pliki, które mają być eksportowane do PDF, a następnie wybranie lokalizacji, w której pliki PDF mają być zapisane. Pliki zostaną automatycznie prze konwertowane do PDF, każdy w oddzielnym pliku.

Harmonogram zadań dostępny jest z paska Start> SOLIDWORKS 2016\Narzędzia SOLIDWORKS\Harmonogram zadań SOLIDWORKS 2016.

harmonogram zadań solidworks

Po uruchomieniu harmonogram otwarty zostanie w nowym oknie. Po lewej stronie możemy wybrać, operację, jaką wykonamy. W naszym przypadku użyjemy eksportu plików. W nowym oknie Eksportowania plików należy wybrać, do jakiego rozszerzenia chcemy eksportować pliki, w naszym przypadku PDF. Dodatkowo automatycznie możemy tworzyć pliki dwg, STEP, IGES itp.

eksportuj pliki solidworks

Harmonogram zadań pozwala na dodanie zarówno pojedynczych plików, jak i folderów. W przypadku eksportu do PDF harmonogram zadań będzie odczytywał tylko pliki z rozszerzeniem *.drw; *.slddrw. Jeżeli zaznaczymy uwzględnij pod foldery, w konwertowaniu plików uwzględnione będą również pliki w pod folderach. W części folder wyjściowy zadania możemy określić folder, w jakim mają być zapisane pliki, w przypadku wyboru ten sam co oryginalny plik, elementy będą zapisane do folderów, w których znajdowały się rysunki. Jeżeli pliki PDF mają być zapisane do innego folderu, należy wybrać opcję ten folder oraz wskazać lokalizację zapisu.

Po kliknięciu Zakończ harmonogram zadań uruchomi procedurę zapisu plików do PDF. Automatycznie uruchomi i zamknie SOLIDWORKS po zapisie wszystkich plików.

harmonogram zadań eksport pdf

Po wykonaniu zadania w polu Stan komunikat zmieni się na zakończono, a w folderze jaki wskazaliśmy jako folder docelowy powstaną pliki PDF wygenerowane z naszego rysunku.

Podziel się:

Specjalista techniczny/ trener CAD i SWOOD. Absolwent Politechniki Warszawskiej, posiada certyfikat CSWE. Prywatnie interesuje się piłką nożną. Stara się łączyć pracę z grą w klubie oraz poszerzać wiedzę w zakresie meblarstwa jak i inżynierii odwrotnej.