Strona głównaSOLIDWORKS PCBImport do SOLIDWORKS PCB z Altium

Import do SOLIDWORKS PCB z Altium

Import do SOLIDWORKS PCB z Altium

SOLIDWORKS PCB jest produktem stworzonym we współpracy z Altium. O ile biblioteki Paczka bibliotek SOLIDWORKS PCB, oraz pliki schematów są w 100% kompatybilne to pliki płytki PCB się różnią w związku z różnicami w pewnych funkcjonalnościach pomiędzy SOLIDWORKS PCB, a Altium Designer.

Jak przeprowadzić przeniesienie swojego projektu ze środowiska Altium dowiesz się w poniższym artykule.

Eksport z Altium Designer

Najpierw skopiujmy folder projektu do odpowiedniej lokalizacji w której chcemy aby nasz projekt się znajdował. Następnie otwieramy Altium Designer wybieramy File->Open project i odszukujemy w skopiowanym folderze plik z rozszerzeniem .PrjPcbsolidworks pcb altium eksport

Wybieramy teraz naszą płytkę oraz Save as. W następnym oknie rozwijamy Zapisz jako typ oraz zapisujemy jako PCB 5.0 Binary File.

eksport z altium designer pcb

format pcb 5.0 pcbdoc

Jeśli nie jesteśmy pewni z jakich bibliotek korzystamy w danym projekcie możemy zapisać wszystkie wykorzystywane elementy jako jedną bibliotekę. Aby to zrobić wybieramy Design->Make Integrated Library. Zamykamy i zapisujemy zmiany.

jedna biblioteka make integrated library

Import do SOLIDWORKS PCB

Otwieramy SOLIWORKS PCB. Wybieram File->Open document. Otwieramy plik z rozszerzeniem .PrjPcb – ten sam, który otwieraliśmy już wcześniej.import do solidworks pcb

Aby skorzystać z pełnej współpracy z SOLIDWORKS 3D CAD projekt musimy skonwertować do Managed Project. Dzięki temu będziemy mogli również korzystać z SVN. Aby to zrobić klikamy prawym przyciskiem mysz na plik projektu, a następnie Convert to Managed Project.

import konwertowanie projektu do pcb

Podczas zapisu prawdopodobnie będziemy musieli zmienić nazwę, która pojawi się w repozytorium (nie jest to nazwa projektu którą de facto widzimy podczas pracy). Nazwa nie może zawierać znaków specjalnych, cyfr oraz białych znaków (spacji). Wybieramy Advanced Mode i zmieniamy nazwę zaznaczoną poniżej według wymienionych zaleceń.

Managed project properties

W następnym oknie Add to Version Control, wybieramy OK (domyślnie do repozytorium zostaną dodane wszystkie pliki)

W drzewku projektu pojawi nam się plik .PcbDoc, w folderze Other Documents, który musimy odpowiednio zaimportować. Najpierw usuwamy go z projektu wybierając prawy przycisk myszy -> Remove from project.

konwertowanie do solidworks pcb

Zostało już mam tylko zaimportować plik PCB. Wybieramy File->Import i wybieramy plik z rozszerzeniem .PcbDoc (zapisaliśmy go jako PCB 5.0 Binary File).  Klikamy OK w oknie potwierdzającym import.solidworks pcb import z altium

Teraz wybieramy prawy przycisk myszy na projekcie oraz wybieramy Commit Project. Od teraz możemy kontynuować pracę nad projektem w SOLIDWORKS PCB.

Podziel się:

Specjalista techniczny d/s ECAD