Strona głównaProduktyJaka jest różnica między PhotoView 360 i SOLIDWORKS Visualize?

Jaka jest różnica między PhotoView 360 i SOLIDWORKS Visualize?

photoview 360 solidworks visualize

Jaka jest różnica między PhotoView 360 i SOLIDWORKS Visualize?

Bardzo często spotykam się z pytaniem – Czy SOLIDWORKS Visualize zastąpi PhotoView 360? Odpowiedź brzmi – Nie, jest to dodatkowe narzędzie, dzięki któremu użytkownicy, nie mający doświadczenia z oprogramowaniem SOLIDWORKS mogą wykonywać przepiękne wizualizacje.

Jaka jest różnica między PhotoView 360 i SOLIDWORKS Visualize?

PhotoView 360 jest najlepszy dla konstruktorów, którzy cały czas są w trakcie zmian projektowych. Mogą oni cały czas tworzyć modele pozostając w środowisku SOLIDWORKS.

SOLIDWORKS Visualize jest oddzielnym środowiskiem, które jest bardziej podobne do fotografii. Wyniki wizualizacji praktycznie nie są do odróżnienia od prawdziwych zdjęć, dzięki temu można je stosować w działaniach marketingowych bez konieczności ponoszenia dużych kosztów z wytworzeniem prototypu, wynajęcie fotografa oraz zadbania o całą scenerie.

Zobacz ten sam model, a sam zobaczysz różnice. Pierwszy został zrobiony w SW Visualize, drugi w PhotoView 360.

Espresso solidworks visualize

ekspres

solidworks visualize vs Photoview360

Po lewej widzimy PhotoView 360.

Jak wspominałem, SOLIDWORKS Visualize jest oddzielnym oprogramowaniem, dzięki temu może być wykorzystywane przez kogoś innego w organizacji, a dzięki temu mamy dynamiczny przepływ naszego projektu.

Wszystkiego o produkcie dowiesz się tutaj: https://www.dpstoday.pl/solidworks-visualize-potezne-narzedzie-do-wizualizacji/

Bardzo dużym punktem pod kątem wydajności pracy jest użycie w SOLIDWORKS Visualize jest wykorzystanie technologi NVIDIA IRay, dzięki temu podczas renderowania wykorzystujemy GPU karty graficznej.
Test kart graficznych znajdziesz tutaj: https://www.dpstoday.pl/solidworks-visualize-test-wydajnosci-kart-graficznych-nvidia-quadro/

Dodatkowo SOLIDWORKS Visualize jako jedyny produkt na ryku posiada tryb hybrydowy, dzięki temu wykorzystujemy 100% procesora oraz 100% rdzeni naszej karty graficznej.

Przewaga również jest import formatów, jest ich ponad 20 jakich możemy użyć, a przy PhotView 360 jedynie format SOLIDWORKS, chyba, że inny format zostanie wcześniej zaimportowany.

Podziel się:

Starszy Specjalista techniczny ds. SOLIDWORKS / Trener. Wyróżniony nagrodą SOLIDWORKS Award Elite w 2014 roku. Uwielbia testować nowe rozwiązania sprzętowe, a nowe technologie nie są mu obce. Smakosz whisky i dobrego jedzenia (sam dobrze gotuje).