Strona głównaAktualności18. edycja konferencji DPS FORUM – zobacz co przygotowaliśmy dla Ciebie w tym roku

18. edycja konferencji DPS FORUM – zobacz co przygotowaliśmy dla Ciebie w tym roku

Konferencja SOLIDWORKS 2020 - DPS FORUM 2019

18. edycja konferencji DPS FORUM – zobacz co przygotowaliśmy dla Ciebie w tym roku

Już 23 października 2019 roku w Warszawie na Stadionie PGE Narodowy odbędzie się konferencja DPS FORUM 2019. Między 9:45 a 17:00 odbędą się prelekcje, warsztaty, konkursy i spotkania ze specjalistami. Nie zabraknie stałego punktu w agendzie, Goście Specjalni konferencji to w tym roku dwie osobowości ze świata motorsportu i nauki: Paweł “Troll” Trela oraz Petros Psyllos.

Wyjątkowe Miejsce. Moc Atrakcji. Prelekcje. Wystawcy. Konkursy. Warsztaty.

DPS FORUM to jedyna konferencja poświęcona oprogramowaniu inżynierskiemu, która łączy świat edukacji i biznesu w jednym miejscu. Wydarzenie z roku na rok przykuwa uwagę coraz większej liczby uczestników, czujemy się więc zobowiązani, aby każda kolejna edycja była lepsza od poprzedniej. W tym roku będziemy mieć aż dwóch gości specjalnych, a agendy obu paneli – biznesowego i edukacyjnego wypełnione są po brzegi interesującymi prelekcjami.

Wraz z naszymi partnerami, przygotowaliśmy atrakcyjne tematy z obszaru projektowania, analiz, zarządzania i wytwarzania. Jak zwykle, będzie wiele nowości, wśród których warto zwrócić uwagę na Platformę 3DEXPERIENCE, stanowiącą nowy ekosystem projektowania, który oferuje nowe narzędzia i ułatwia współpracę między inżynierami. Na sporą dawkę wiedzy mogą liczyć osoby zainteresowane Przemysłem 4.0, robotami współpracującymi czy sztuczną inteligencją. Będzie też o integracji procesów przemysłowych oraz współpracy inżynierów w środowisku SOLIDWORKS CAD, CAM i PDM.

Panel skierowany do studentów i wykładowców przygotowany został tak, aby treść wystąpień była szczególnie interesująca dla użytkowników oprogramowania SOLIDWORKS Education Edition. Będzie dużo o nowościach SOLIDWORKS 2020 oraz nowinkach technologicznych. Wśród prelegentów znajdą się przedstawiciele kół naukowych, którzy opowiedzą o swoich najciekawszych projektach, m.in. elektrycznego gokarta i bolidu. Na zakończenie DPS FORUM poznamy zwycięzców 18. edycji Studenckiego Konkursu Projektowego SOLIDWORKS.

Strefa Wystawców oraz Partnerzy - Konferencja DPS FORUM 2019

Nowości SOLIDWORKS 2020, lista TOP10 i Platforma 3DExperience

W napięciu czekamy na polską premierę SOLIDWORKS 2020, która będzie miała miejsce 23 października podczas DPS FORUM. Wersja SOLIDWORKS 2020 to kolejne udoskonalenia i rozszerzenia funkcji. Większość z nich producent wprowadził w odpowiedzi na potrzeby zgłaszane przez klientów. Udoskonalenia te pomogą przyspieszyć i usprawnić procesy — od projektu koncepcyjnego po gotowy produkt.

Bezpośrednie połączenie z 3DEXPERIENCE Platform i płynna integracja z aplikacjami 3DEXPERIENCE zapewnią skalowalność i elastyczność, co znacząco usprawni innowacyjne projektowanie oraz współpracę między inżynierami i działami.

Jakich nowości możemy się spodziewać w najnowszej wersji SOLIDWORKS

 • Zwiększona wydajność otwierania i zapisywania plików z poprzedniej wersji
 • Naprawianie brakujących odniesień dla zaokrągleń i sfazowań
 • Tworzenie i edytowanie szyków komponentów w trybie przeglądania dużego projektu
 • Zapisywanie w konfiguracji złożenia ze zredukowanymi operacjami
 • Tworzenie wiązań do geometrii odniesienia w trybie przeglądania dużego projektu
 • Dodawanie objaśnień otworów w widokach przekrojów
 • Nowy tryb przekroju “normalny do ekranu”
 • Obciążenia termiczne belek
 • Porównanie obiektów
 • Wstawianie elastycznych komponentów
 • Tryb “Detailing” do otwierania rysunków technicznych
 • Dodawanie odręcznych uwag w rysunkach technicznych
 • Poprawa wydajności pobierania Menedżera instalacji
 • SOLIDWORKS Explorer zmieni się w SOLIDWORKS File Utilities
 • Usprawnienie narzędzia SOLIDWORKS Rx

 

 

Jedyna taka w Strefa Wystawowa podczas Premiery SOLIDWORKS 2020

Przygotowaliśmy bogatą Strefę Wystawową, w której firmy zaprezentują produkty zaprojektowane w SOLIDWORKS, sprzęt komputerowy, narzędzia CNC, rozwiązania z zakresu automatyki przemysłowej i drukarki 3d przeznaczone do produkcji. A będą to firmy:

 • HP, Intel, 3DConnexion, Wacom – sprzęt komputerowy dla inżynierów
 • ITA Polska – technika skanowania 3D oraz narzędzia pomiarowe
 • JetSystem, Omax Polska – technologia cięcia wodą, WaterJet ProtoMAX
 • Integart – technologia druku przemysłowego HP Multi Jet Fusion
 • 3DPhoenix, Markforget – druk przemysłowy z włóknem węglowym
 • Seger Cutting Tools, YG-1 – narzędzia do obróbki CNC
 • Dentec, Franka Emika, Fipa – chwytaki, przyssawki, technika próżniowa, robot Panda
 • Temirol – projektowanie, precyzyjne wycinanie i obróbka arkusza blachy
 • Deante – dobry design w armaturze łazienkowej
 • Sygnis New Technology, Eisenhand – przepiękne połączenie drewna i druku 3D w meblach
 • IOD Engineering – kompletne podwozie Nissana Patrola zaprojektowane od zera w SOLIDWORKS
 • Govecs – skutery elektryczne z akumulatorami litowo-jonowymi
 • Babboe – rowery towarowe dla każdego
 • Vacu3D – technika termoformowania
 • Koła Naukowe i ich projekty: PRz Racing Team, PUT MotorSport, Robocik, Elektra, Inżynierii Chemicznej i Procesowej

 

 

Prezentacje Gości Specjalnych ze świata motorsportu i nauki

Gościem specjalnym panelu biznesowego będzie Paweł Trela  – sportowiec, biznesmen i konstruktor aut oraz klatek bezpieczeństwa. Pasję samochodową realizuje na wielu polach, m.in. na torach wyścigowych – jest dwukrotnym Driftingowym Mistrzem Polski. Paweł będzie miał dla gości niespodziankę – konkurs, w którym nagrodą będzie wspólny przejazd jego niezawodnym autem, 800-konnym Oplem GT.

Uczestnikom konferencji chciałbym opowiedzieć o tym, jak w naszych warunkach, przy wykorzystaniu dostępnego potencjału powstają samochody generujące ponad 1000KM i tyle samo momentu obrotowego. Zamierzam tak przedstawić budowę samochodu do motorsportu, aby słuchacze spojrzeli na cały proces jak na złożony, przemyślany we wszystkich możliwych aspektach, ukierunkowany na konkretny cel projekt. Projekt, w którym zastosowane są nieprzeciętne, dedykowane rozwiązania techniczne: odpowiednio zbudowane i ustawione zawieszenie, specjalnie zaprojektowane skrzynie biegów, dyferencjały, jednostki sterujące, karbonowe i kevlarowe nadwozia, czy zaawansowana elektronika koordynująca działanie wszystkich układów.Serdecznie zapraszam na konferencję DPS FORUM 2019 – Paweł “Troll” Trela. 

Gościem specjalnym panelu edukacyjnego będzie młody wynalazca, fascynata nowych technologii Petros Psyllos. Zajmuje się m.in. zastosowaniem sztucznej inteligencji i robotami społecznymi.

Postaram się przedstawić i wytłumaczyć świat nowoczesnych technologii. Zastanowimy się nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością ich rozwoju. Obiecuję, że umieszczę praktyczne przykłady zastosowań. Może to być znakomitą inspiracją przy tworzeniu własnych projektów.” Serdecznie zapraszam na konferencję DPS FORUM 2019 – Petros Psyllos.

 

Niesamowity i popularny konkurs projektowania na czas “Modelmania”

Jednym z punktów konferencji jest konkurs Modelamnia w którym biorą udział użytkownicy oprogramowania. Na DPS FORUM zmagania inżynierów organizujemy w dwóch kategoriach Firmy oraz Edukacja. W zeszłorocznej edycji student z Politechniki Świętokrzyskiej, Pan Maciej Pauli zajął 1 miejsce w kategorii Edukacja oraz 4 miejsce w rywalizacji z zawodowymi konstruktorami z całej Polski. Liczymy, że w tym roku ktoś z młodych konstruktorów znajdzie się w pierwszej trójce najlepszych.

Partnerem konkursu Modelmania jest firma Integart, która przygotuje konkursowe modele metodą druku HP Multi Jet Fusion 3D. Dzięki czemu uczestnicy, oprócz dokumentacji, będą mogli przyjrzeć się wydrukowanemu modelowi. Nagrody w tegorocznej Modelmanii zostały ufundowane przez naszego wieloletniego Partnera firmę 3DConnexion oraz firmę Alstor, dystrybutora tabletów Wacom.

Warsztaty techniczne oraz rozmowy z inżynierami oprogramowania CAD/CAM/CAE/PDM/ERP

Konferencja DPS Forum to możliwość spotkania najlepszych ekspertów z obszaru oprogramowania inżynierskiego. Na warsztatach została przekazana wiedza teoretyczna oraz praktyczna z zastosowania oprogramowania Alphacam, SOLIDCAM i SOLIDWORKS.

W pierwszym bloku poprowadzimy warsztaty zatytułowane “SOLIDWORKS Tips&Tricks” w trakcie których podzielimy się wiedzą i pokażemy jak wykorzystać funkcje i narzędzia ułatwiające projektowanie 3D.

W drugim bloku skupimy się na oprogramowaniu CAM, istotnym z punktu widzenia produkcji. Zaczniemy od “Alphacam Automation Manager”, a następnie przejdziemy do “iMachining w SOLIDCAM”. W trakcie tego warsztatu pokażemy funkcje, które na każdym roku pozwalają oszczędzić czas w przygotowaniu obróbki CNC.

Dokonaj rejestracji na konferencję już dziś!

Serdecznie zapraszamy na konferencję DPS FORUM 2019 już 23 Października na PGE Narodowy w Warszawie. Rejestracja odbywa się na stronie www.dpsforum.pl

Jeżeli potrzebujesz plik PDF z agendą oraz listą wystawców pobierz go klikając w link: http://bit.ly/dpsforum2019-agenda-wystawcy-PDF

A tak było w zeszłym roku, zobacz film oraz galerię: http://bit.ly/relacja-dpsforum-2018 Strefa Wystawców oraz Partnerzy - Konferencja DPS FORUM 2019

Podziel się:

Swoją przygodę w firmie DPS Software zacząłem, jeszcze jako student, na praktykach gdzie rozwijałem umiejętności w posługiwaniu się oprogramowaniem SOLIDWORKS. Dzięki temu po uzyskaniu dyplomu otrzymałem propozycję pracy. Firma dała mi możliwość rozwijania swoich zainteresowań w kierunku marketingu i tak od prawie 10 lat łączę wiedzę inżynierską z marketingiem.