Strona głównaProduktyKonwertuj elementy – nie tylko krawędzie zewnętrzne

Konwertuj elementy – nie tylko krawędzie zewnętrzne

Konwertuj elementu

Konwertuj elementy – nie tylko krawędzie zewnętrzne

Zdarzyło Ci się kiedyś używać narzędzia Konwertowania elementów w szkicu? Zakładam, że tak. Co jeśli potrzebowałeś konturu któregoś elementu wewnętrznego, tak jak na rysunku poniżej?

Konwertowanie

Po wybraniu narzędzia Konwertuj elementy, oraz zaznaczeniu jednej ściany, konwertowane zostają tylko elementy zewnętrzne. W tym przypadku tylko cztery zewnętrzne krawędzie największego prostokąta.

solidworks

Co jeśli potrzebujemy w dalszym etapie projektowania wykorzystać któreś krawędzie znajdujące się wewnątrz największego prostokąta? Oczywiście można kolejno zaznaczać oddzielnie każdą z krawędzi, jednak SolidWorks daje możliwość szybszego wykonania tego zabiegu. Aby to zrobić, na początku uruchom panel Filtrów poprzez naciśnięcie klawisza F5 na klawiaturze a następnie wybierz filtr krawędzi.

Filtr wyboru

Przejdź teraz do nowego szkicu i zaznacz oknem elementy, które mają zostać konwertowane. Następnie wybierz narzędzie Konwertuj elementy.

konwertuj elementu

I gotowe. Wszystkie elementy zostały prawidłowo przeniesione do nowego szkicu.

Konwertuj elementu

Wykorzystywanie filtrów może okazać się bardzo przydatne na różnych etapach projektowania. Zalecam każdemu użytkownikowi dokładniejsze zapoznanie się z resztą opcji samodzielnie.

Podziel się:

Specjalista techniczny oraz trener SOLIDWORKS, posiada wszystkie certyfikaty z dziedziny mechaniki, w tym najwyższy CSWE - Expert Mechanical Design. Nie straszne są mu makra, jednak do symulacji podchodzi z dystansem. Na co dzień spokojny człowiek lubiący jazdę rowerem oraz programowanie C#.