Strona głównaProduktyLinia przekroju – wyświetlanie pogrubionych segmentów

Linia przekroju – wyświetlanie pogrubionych segmentów

Linia przekroju

Linia przekroju – wyświetlanie pogrubionych segmentów

Wielu użytkowników często mnie pyta, czy jest możliwość utworzenia linii przekroju, która będzie wyświetlać tylko i wyłącznie pogrubione segmenty. Poniżej widać to, co chcemy uzyskać:

Linia przekroju

 

Otóż domyślnie nie ma takiej możliwości, ale to nie oznacza, że nie da się tego zrobić. Poniżej pokażę pokrótce, w jaki sposób można to zrobić. Na dolnym rysunku widoczny jest model wraz z domyślną linią przekroju.

Linia przekroju

Jest to linia dwupunktowa bez pogrubienia. W opcjach SolidWorks dostępny jest inny typ linii, który jest dla nas bliższy. We właściwościach przekroju możemy zmienić styl linii przekroju na taki, który pokazałem poniżej.

Właściwości przekroju

 

 

Często będąc u klientów jestem pytany, czy można z tej linii przekroju pozbyć się punktowych segmentów, a pozostawić jedynie pogrubienia. Jest to jak najbardziej możliwe. Musimy stworzyć linię, która będzie wyświetlała jedynie pogrubione końce. Poniżej pokazana jest właśnie taka linia.

Właściwości stylu linii

Definicja tej linii widoczna jest w polu tekstowym poniżej. Na koniec, musimy jeszcze podpiąć tą linię do stylu linii przekroju. Efekt końcowy widoczny jak na pierwszym zdjęciu na początku artykułu.

Jeżeli te czynności wykonamy w szablonie rysunkowym, to każdy nowy rysunek będzie używał tych ustawień.

 

Podziel się: