Strona głównaProduktyMistrzostwa świata w piłce nożnej a SolidWorks Motion

Mistrzostwa świata w piłce nożnej a SolidWorks Motion

motion Mistrzostwa świata w piłce nożnej a SolidWorks Motion

Mistrzostwa świata w piłce nożnej a SolidWorks Motion

Szukałem, szukałem… i znalazłem: jak „powiązać” obecne wydarzenia ze stadionów w Brazylii z funkcjonalnością SolidWorks.

Z pomocą przyszedł mi materiał przygotowany przez  Andreas`a Klumpp`a – technicznego menadżera odpowiedzialnego za produkty symulacyjne korporacji SolidWorks. Zobaczmy jak „zrelaksować” się wykorzystując możliwości SolidWorks Motion podczas symulacji rzutu wolnego.

W turnieju najlepsze zespoły mają wyrównane poziomy, małe różnice i subtelne momenty ustalają zwycięzców i przegranych. Oznacza to, że należy się spodziewać wiele przypadków, w których z powodzeniem wykonywane rzuty wolne lub słabo bronione rzuty rożne decydują o wyniku danego meczu. Podobnie do sportu: rozwój i projektowanie produktu musi także skupiać się na drobnych szczegółach. Istotne jest, że my, jako projektanci musimy uważnie patrzeć na wszystkie zjawiska, które mogą wpływać na wydajność urządzenia. Nasza konkurencja rynkowa jest często bardzo blisko i tu też tylko kilka punktów procentowych będzie oznaczać różnicę wpływająca na zakup przez klienta naszych produktów czy produktów konkurencji.

Im większy mamy wgląd w nasz projekt tym bardziej świadome decyzje projektowe podejmujemy. Czy jest lepszy sposób, aby sprawdzić i zoptymalizować nasz projekt, niż poprzez symulację?

W poniższym filmie pokażemy jak symulować sytuację rzutu wolnego z wykorzystaniem aplikacji SolidWorks Motion. Tu najważniejsze jest uwzględnienie istotnych właściwości fizycznych latającej piłki.

SolidWorks Motion jest w pełni funkcjonalnym pakietem do analiz kinematycznych i dynamicznych dla użytkowników SolidWorks . Wspierany jest przez technologie ADAMS® , lidera w przemyśle od ponad 20 lat. SolidWorks Motion zawiera wszystkie wymagane narzędzia do analizy projektów przed ich wybudowaniem. Można użyć Analizy ruchu  (SolidWorks Motion), aby prawidłowo symulować i analizować ruch złożenia z uwzględnieniem efektów elementów badania ruchu (włącznie z siłami , sprężynami , tłumikami i tarciem ). Badanie analizy ruchu łączy elementy badania ruchu z wiązaniami w obliczeniach ruchu. Wskutek tego powiązania ruchu, właściwości materiału, masa oraz kontakt komponentu są uwzględnione w obliczeniach SolidWorks Motion.

Badanie Analizy ruchu oblicza obciążenia, które mogą być użyte do zdefiniowania obciążeń dla analizy strukturalnej.

Podziel się:

Od blisku 20 lat związany z branżą oprogramowania dla przemysłu, a od 10 lat na czele zespołu rozwiązań symulacyjnych CAE w firmie DPS Software. Jego ambicją w pracy zawodowej jest przeniesienie wiedzy technicznej na właściwą argumentację biznesową w relacjach z klientem.