Strona głównaSOLIDWORKS PDMNajnowsza wersja pliku vs wersja robocza pliku w EPDM

Najnowsza wersja pliku vs wersja robocza pliku w EPDM

epdm

Najnowsza wersja pliku vs wersja robocza pliku w EPDM

Wstęp:

Kombinacje ustawień użytkownika w EPDM “Zawsze pracuj z najnowszą wersją plików” oraz “Pokaż wersje robocze plików” dają ciekawe rezultaty. Na tyle ciekawe, że w niektórych przypadkach mogą być lekko mylące lub wprowadzające lekkie zmieszanie. Właśnie dlatego przydałaby się jakaś tablica opisująca te kombinacje ustawień a w sumie ich rezultaty. Poniżej możecie znaleźć właśnie taką tablicę:

Kombinacja 1:
Pokaż wersje robocze plików ( )
Zawsze pracuj z najnowszą wersją plików ()

Użytkownicy zobaczą tylko pliki z przypisaną REWIZJĄ. Zazwyczaj opcja ta stosowana jest dla grup takich jak “Zaopatrzenie”, “Sprzedaż”. Użytkownicy z tych grup powinni widzieć tylko pliki z REWIZJAMI, czyli tylko te zatwierdzone i mają mieć dostęp zarówno najnowszych jak i historycznych REWIZJI. Nie powinni natomiast widzieć wersji plików pomiędzy zatwierdzeniami.

Kombinacja 2:
Pokaż wersje robocze plików (X)
Zawsze pracuj z najnowszą wersją plików ( )

Użytkownicy zobaczą wszystkie wersje plików, zarówno bez REWIZJI jak i z REWIZJAMI. Zazwyczaj takie uprawnienia nadawane są grupom “Konstruktorzy”, “Projektanci” – generalnie dla użytkowników tworzących i modyfikujących pliki w przechowalnie EPDM.

Kombinacja 3:
Pokaż wersje robocze plików ( )
Zawsze pracuj z najnowszą wersją plików (X)

Użytkownicy zobaczą tylko ostatnią wersję pliku, która ma REWIZJĘ. Ustawienie to jest używane zazwyczaj dla grup “Produkcja”, “Montaż”, generalnie dla użytkowników, którzy mają mieć jedynie podgląd ostatniej zatwierdzonej wersji pliku.

Kombinacja 4:
Pokaż wersje robocze plików (X)
Zawsze pracuj z najnowszą wersją plików (X)

Użytkownicy zobaczą tylko ostatnią wersję plików i to niezależnie czy ta wersja pliku ma REWIZJĘ czy nie. Kombinacja tych opcji jest często używana w przedsiębiorstwach, które nie używają funkcjonalności REWIZJI z EPDM.

Podsumowanie:

To tyle w tym krótkim odcinku. Mam nadzieje, że wiedza w nim zawarta będzie przydatna i pozwoli uniknąć wspomnianego we wstępie zamieszania.

Artykuł ten jest inspirowany przez wpis na blogu pod adresem:

http://blog.3dvision.com/2013/10/18/user-right-chart-epdm-version-visibility/

 

Podziel się: