Strona głównaSOLIDWORKS InspectionImport nowszych rewizji rysunków do SOLIDWORKS Inspection

Import nowszych rewizji rysunków do SOLIDWORKS Inspection

Import nowszych rewizji rysunków do SOLIDWORKS Inspection dpstoday

Import nowszych rewizji rysunków do SOLIDWORKS Inspection

Wraz z pojawieniem się obsługi plików rysunków DWG/DXF oraz plików 3d, najnowszej wersji SOLIDWORKS Inspection 2018 pojawiła się też zupełnie nowa droga pracy z nowszymi rewizjami plików dla których już przygotowaliśmy projekt.

W celu zaimportowania nowej rewizji dokumentu należy przejść na zakładkę „DOKUMENT” i użyć narzędzia „Importuj plik poprawki CAD

importuj plik poprawki cad

Mamy 2 drogi importu nowszych rewizji: “Zautomatyzowana poprawka” oraz “Ręczna poprawka“.

Zautomatyzowana poprawka

  • W przypadku opcji zautomatyzowanej SOLIDWORKS Inspection informuje nas ile wyodrębnionych wcześniej cech charakterystycznych zostanie usuniętych, ile zostanie zaktualizowanych a ile pojawiło się nowych.zarządzanie poprawkami solidworks inspection dpstodayzautomatyzowane przetwarzanie poprawki

Ręczna poprawka

ręczna poprawka solidworks inspection dpstoday

W przypadku opcji ręcznej użytkownik SOLIDWORKS Inspection oznacza odpowiednimi kolorami cechy charakterystyczne w tabeli cech oraz na obszarze graficznym. Następnie po zaznajomieniu się ze zmianami postępujemy zgodnie z instrukcjami zawartymi na „Karcie Właściwości/preferencje”.

ręczne przetwarzanie poprawki solidworks inspection

W przypadku wybrania cechy która uległa zmianie musimy zatwierdzić aktualizację klikając „Aktualizuj wartość cechy charakterystyczne”.

dziennik zmian cechy charakterystycznej

Podziel się: