Strona głównaProduktyNowy pakiet symulacyjny: SolidWorks Simulation Standard

Nowy pakiet symulacyjny: SolidWorks Simulation Standard

simulation

Nowy pakiet symulacyjny: SolidWorks Simulation Standard

Cyfrowa symulacja jest nie tylko dla specjalistów i inżynierów analityków. Teraz to zintegrowane narzędzie do projektowania dla wszystkich inżynierów produktów we wszystkich gałęziach przemysłu. Zapraszamy do odkrycia intuicyjnej mocy SolidWorks Simulation Standard zapewniającą obsługę codziennego procesu projektowania. Dodaj SolidWorks Simulation do swoich narzędzi pracy.

SolidWorks Simulation Standard to nowy pakiet narzędzi analitycznych dodany do naszego portfolio produktów. W skład pakietu wchodzi wiele cennych funkcji, które pomogą projektantom określić na wczesnym etapie procesu projektowania, czy ich produkty będą działać i jak długo będą one działać, w tym:

  • Liniowa analiza statyczna dla złożeń
  • Symulacja ruchu w czasie
  • Analiza zmęczenia
  • Funkcja śledzenia trendu (zapewnia wizualną informację zwrotną na temat wpływu projektu na zmianę kryteriów wydajności, takich jak maksymalny poziom stresu)

Każdy projektant i inżynier może symulować i analizować wydajność projektu z szybkim, łatwym w użyciu rozwiązaniu do analizy SolidWorks Simulation. Pakiet dostarcza zaawansowanych technik symulacyjnych, aby zoptymalizować wydajność podczas projektowania oraz zapewnia minimalizację kosztownych prototypów fizycznych, przeróbek i wyeliminowanie opóźnień oraz pozwala zaoszczędzić czas i koszty rozwoju.

Z SolidWorks Simulation Standard, można łatwo i szybko przeanalizować wielu scenariuszy projektu. Liniowa analiza statyczna pozwala uzyskać – wcześniej w procesie projektowania – informacje o: naprężeniach, przemieszczeniach czy współczynniku bezpieczeństwa:

 FEA

 

Kolejnym obszarem analitycznym jaki znajdzie się w pakiecie SolidWorks Simulation Standard jest analiza zmęczenia materiału. Takie badanie pozwala dokonać oceny wpływu obciążeń cyklicznych na życie produktu i pozwala upewnić się, że spełnia on wymagania dotyczące wydajności, jakości i bezpieczeństwa:

 3

analizy

Rozwój produktów często nie jest procesem liniowym. Inżynierowie produktu tworzą wiele iteracji projektu, aby znaleźć tą najlepszą. Obejmuje to testowanie wielu różnych scenariuszy materiałów, wymiarów, konfiguracji i tak dalej. SolidWorks Simulation Standard oferuje intuicyjne narzędzie o nazwie Śledzenie Trendu, który porównuje wpływ zmian projektowych w zakresie kluczowych kryteriów, takich jak naprężenie czy maksymalne przemieszczenie, aby szybko zidentyfikować najlepsze rozwiązanie i skrócenie procesu rozwoju produktu.

simulation

Podziel się:

Od blisku 20 lat związany z branżą oprogramowania dla przemysłu, a od 10 lat na czele zespołu rozwiązań symulacyjnych CAE w firmie DPS Software. Jego ambicją w pracy zawodowej jest przeniesienie wiedzy technicznej na właściwą argumentację biznesową w relacjach z klientem.