Strona główna3DEXPERIENCENowy rodzaj licencjonowania SOLIDWORKS – Licencja nazwanego użytkownika (Named User License)

Nowy rodzaj licencjonowania SOLIDWORKS – Licencja nazwanego użytkownika (Named User License)

Licencjonowanie SOLIDWORKS Named User License - dps software - dpstoday

Nowy rodzaj licencjonowania SOLIDWORKS – Licencja nazwanego użytkownika (Named User License)

Jeżeli kiedykolwiek mieliście do czynienia z produktami z rodziny SOLIDWORKS, pewnie nie raz spotkaliście się z różnymi metodami licencjonowania oprogramowania. Dla przypomnienia, zostaną one wymienione poniżej:

  1. Licencja jednostanowiskowa standalone
  2. Licencja online – przełączenie się z jednostanowiskowej poprzez Admin Portal
  3. Licencja czasowa
  4. Licencja sieciowa SNL (tak zwana pływająca)

Do powyższego zestawienia, razem z platformą 3DEXPERIENCE dołącza kolejny rodzaj licencjonowania: Named User License.

Platforma 3DEXPERIENCE aktualnie zapewnia dostęp do ponad 400 ról, zawierających narzędzia do pracy w wielu różnych obszarach. To, czy i w jakim zakresie możemy z nich korzystać determinuje licencja Named User License, czyli licencja na nazwanego użytkownika. W praktyce oznacza to przypisanie licencji do konkretnego konta, a nie do komputera. O przypisaniu licencji, a tym samym przydzieleniu roli dla danego użytkownika decyduje administrator platformy. Osoba posiadająca dostęp do poszczególnej roli/ról jednocześnie otrzymuje dostęp do określonych aplikacji, z których może korzystać.

fot

Licencjonowanie SOLIDWORKS Named User License - dps software - dps today

Zalety licencjonowania na nazwanego użytkownika (Named User License):

  1. Praca na dowolnym urządzeniu: Skoro licencja przypisana jest do użytkownika, a nie komputera, możesz korzystać ze swoich produktów na dowolnym urządzeniu: komputerze służbowym, domowym, laptopie, tablecie czy nawet telefonie! Proces instalacji jest elastyczny i całkowicie indywidualny. Użytkownik może korzystać ze wszystkich aplikacji, które posiada w ramach przypisanych ról – wystarczy zalogować się swoim 3DEXPERIENCE ID. Jeżeli chcemy, aby udostępniono nam potrzebną rolę – wystarczy poprosić o dostęp administratora platformy. A skoro mowa o administracji, przechodzimy do kolejnej zalety, czyli…
  2. Łatwa administracja: osoba odpowiedzialna za administrację platformy, otrzymuje odpowiednią do tego celu rolę. Dzięki temu ma możliwość przydzielać role użytkownikom, kontrolować ich ilość i wykorzystanie. Wszystkie działania odbywają się na bezpośrednio na platformie 3DEXPERIENCE. Osoba będąca administratorem platformy posiada również dodatkowe możliwości, jak np. tworzenie grup użytkowników, przyznawanie dostępu, tworzenie społeczności.
  3. Brak numeru seryjnego: nie trzeba martwić się o aktywację lub dezaktywację licencji ani sprawdzać, gdzie aktualnie znajduje się dana licencja. Nie mamy numeru seryjnego, nie musimy się o niego martwić – wystarczy login i hasło do swojego konta na platformie.
  4. Brak serwera licencji i infrastruktury IT: i znów – nasza licencja znajduje się w chmurze i jest przypisana do naszego konta, dlatego nie potrzebujemy serwera licencji do rozprowadzenia licencji pomiędzy użytkowników. O tym decyduje administrator – patrz punkt 2.
  5. Licencja „szyta na miarę”: konkretne role, wraz z potrzebnymi narzędziami (aplikacjami) są przydzielane do poszczególnych osób, w zależności o tego, czym się zajmują. Dzięki temu każdy użytkownik posiada spersonalizowana licencję na produkty, które potrzebuje w swojej pracy.

Jesteś zainteresowany zaletami nowego sposobu licencjonowania? Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat platformy 3DEXPERNIECE? Skontaktuj się z nami!

 

Podziel się:

Pracuję w DPS Software od przeszło 4 lat. Możecie mnie spotkać m.in. na Wsparciu Technicznym i Szkoleniach. Jeśli chodzi o SOLIDWORKS jestem samoukiem. Posiadam najwyższy stopień certyfikacji SOLIDWORKS CSWE - Certified SolidWorks Expert. Prywatnie jestem absolutną miłośniczką zwierząt. Jeżeli masz jakieś pytania – zapraszam do kontaktu!