Strona głównaProduktyNumer części w Liście materiałów SOLIDWORKS

Numer części w Liście materiałów SOLIDWORKS

numer części

Numer części w Liście materiałów SOLIDWORKS

Kiedykolwiek chciałeś mieć dobry sposób na kontrolę tego, co jest wyświetlane w kolumnie “Numer części” w liście materiałowej? Czy masz inny lub wewnętrzny numer części, który powinien być wyświetlony w liście materiałów zamiast tego co SOLIDWORKS chce umieścić? W tym artykule znajdziesz informacje, które powinny pomóc zrozumieć, gdzie te właściwości są generowane.

Tradycyjne metody kontrolowania właściwości Numer części

Aby użyć wartości innej niż nazwa pliku dla numeru części w Liście Materiałów, najprostszym sposobem byłoby zmienić właściwości konfiguracji dla części.

 Menedżer konfiguracji

Pierwszy rysunek pokazuje, jak uzyskać dostęp do właściwości konfiguracji.

Wejdź w kartę Menedżer konfiguracji, kliknij PPM nazwę konfigurację i wybierz Właściwości.

W okienku Opcje Listy materiałów mamy listę rozwijalną, która pozwoli zmienić domyślne ustawienia Nazwa dokumentu  na Nazwa konfiguracji lub Nazwa określona przez użytkownika.

opcje listy materiałów

Jeśli Nazwa konfiguracji jest zaznaczona, to nazwa konfiguracji jaka jest w części pojawi się w kolumnie Numer części w Liście materiałów.

Jeśli  Nazwa określona przez użytkownika jest zaznaczona, pojawi się okno, które pozwala na wpisanie dowolnego tekstu, w granicach rozsądku. Najlepiej jest trzymać się znaków alfanumerycznych, myślników i podkreśleń.

bom

Szybkim i łatwym sposobem, aby zobaczyć to, co pojawi się jako numer części w liście materiałów jest przejście to Menedżera konfiguracji. Spójrz na poniższe zdjęcie, że po nazwie konfiguracji dana wartość jest w nawiasie. Ta wartość to jest tekst, który został wpisany po wybraniu Nazwa określona przez użytkownika. Jeśli Nazwa dokumentu  została wybrana (która, jak już wspomniałem wcześniej jest ustawieniem domyślnym), to zobaczysz nazwę pliku w nawiasie. Jeśli wybrano Nazwa konfiguracji, to nawias zostanie zlikwidowany. Byłoby to bardzo dziwne, aby wyświetlić nazwę konfiguracji po nazwie konfiguracji :).

numer części

Podziel się:

Starszy Specjalista techniczny ds. SOLIDWORKS / Trener. Wyróżniony nagrodą SOLIDWORKS Award Elite w 2014 roku. Uwielbia testować nowe rozwiązania sprzętowe, a nowe technologie nie są mu obce. Smakosz whisky i dobrego jedzenia (sam dobrze gotuje).