Strona głównaAktualnościCo nam oferuje SOLIDWORKS Education – licencje studenckie.

Co nam oferuje SOLIDWORKS Education – licencje studenckie.

SOLIDWORKS Education

Co nam oferuje SOLIDWORKS Education – licencje studenckie.

W broszurach o SOLIDWORKS dla edukacji możemy znaleźć stwierdzenie „SOLIDWORKS Education obejmuje wszystkie najnowsze technologie 3D CAD w ramach jednego pakietu”. Właśnie pakietu, ale co dokładnie się w nim zawiera? Jakie licencje są przeznaczone dla pracowni komputerowych na uczelni czy w szkole, a jakie do pracy w domu?

Rozróżniamy następujące licencje dla edukacji:

 • SOLIDWORKS Education Edition
 • SOLIDWORKS Student Design Kit (SDK)
 • SOLIDWORKS Student Access (Engineering Kit)
 • SOLIDWORKS Student Edition
 • SOLIDWORKS Student TrialSOLIDWORKS Education

SOLIDWORKS Education Edition – licencje przeznaczone są dla szkół i uczelni do instalacji w pracowniach komputerowych. Mieliśmy możliwość wyboru pomiędzy licencjami jednostanowiskowymi lub sieciowymi. Aktualnie oferowane są już tylko licencje sieciowe(minimum 45 licencji). Co zawiera w sobie taka licencja:

 • SOLIDWORKS Premium (pełny pakiet do projektowania 3D i dokumentacji 2D)
 • SOLIDWORKS Simulation Premium (pakiet do analiz inżynierskich)
 • SOLIDWORKS Flow Simulation (pakiet do analiz inżynierskich)
 • SOLIDWORKS Plastics (pakiet do analiz inżynierskich)
 • SOLIDWORKS Sustainability (pakiet uwzględniający wskaźniki środowiskowe)
 • SOLIDWORKS Electrical (pakiet do projektowania elektryki) moduł dodatkowo płatny
 • SOLIDWORKS Composer  (pakiet do tworzenia materiałów technicznych i marketingowych) moduł dodatkowo płatny
 • SOLIDWORKS Enterprise PDM (pakiet do zarządzania dokumentacją techniczną) moduł dodatkowo płatny

SOLIDWORKS Student Design Kit (SDK) – licencja jest przeznaczona dla uczniów i studentów do pracy w domu. Jest ona darmowa i oferowana przez szkoły posiadające licencje sieciowe z aktualną subskrypcją. Funkcjonalnością odpowiada licencji komercyjnej SOLIDWORKS Standard. Po taką licencję uczniowie i studenci powinni się zgłaszać do prowadzącego zajęcia z SOLIDWORKS. Licencja jest przeznaczona głownie do osób, które rozpoczynają przygodę z projektowaniem 3D w SOLIDWORKS.

SOLIDWORKS Student Design Kit

SOLIDWORKS Student Access (Engineering Kit) – licencja jest przeznaczona dla uczniów i studentów, pracowników naukowych i nauczycieli do pracy w domu. Jest ona darmowa i oferowana przez szkoły posiadające licencje sieciowe z aktualną subskrypcją. Funkcjonalnością odpowiada licencji SOLIDWORKS Education Edition (bez dodatkowo płatnych modułów). Po taką licencję uczniowie i studenci powinni się zgłaszać do prowadzącego zajęcia z SOLIDWORKS. Licencja jest przeznaczona dla osób, które piszą prace przejściowe, magisterskie, startują w konkursach projektowych lub chcą się nauczyć dodatkowych modułów np. Simulation lub Plastics.

SOLIDWORKS Student Edition – licencja jest przeznaczona dla uczniów i studentów do pracy w domu. Jest ona płatna, do kupienia w sklepie SOLIDWORKS. Funkcjonalnością odpowiada licencji SOLIDWORKS Education Edition (bez dodatkowo płatnych modułów).

SOLIDWORKS Student Edition

SOLIDWORKS Student Trial – licencja jest przeznaczona dla uczniów i studentów do pracy w domu. Jest ona darmowa i oferowana przez SOLIDWORKS Corp. lub dostawców oprogramowania np. DPS Software (dawniej CNS Solutions). Najczęściej pojawia się  w przypadku organizowania specjalnych akcji promocyjnych np. przy premierze nowej wersji. Licencja jest 60 dniowa.

Jeżeli potrzebujecie więcej informacji na temat wybranej licencji SOLIDWORKS to zachęcam do kontaktu.

Podziel się:

Swoją przygodę w firmie DPS Software zacząłem, jeszcze jako student, na praktykach gdzie rozwijałem umiejętności w posługiwaniu się oprogramowaniem SOLIDWORKS. Dzięki temu po uzyskaniu dyplomu otrzymałem propozycję pracy. Firma dała mi możliwość rozwijania swoich zainteresowań w kierunku marketingu i tak od prawie 10 lat łączę wiedzę inżynierską z marketingiem.