Strona głównaSOLIDWORKSPasek zamrożenia SOLIDWORKS – Skróć czas przebudowy modelu

Pasek zamrożenia SOLIDWORKS – Skróć czas przebudowy modelu

Pasek zamrożenia SOLIDWORKS-Skróć czas przebudowy modelu

Pasek zamrożenia SOLIDWORKS – Skróć czas przebudowy modelu

Jeśli wcześniej nie korzystałeś z paska zamrożenia SOLIDWORKS, oto jak możesz go wykorzystać. Ta funkcjonalność została dodana w SOLIDWORKS 2012 i jest świetnym sposobem na skrócenie czasu przebudowy złożonych plików części podczas pracy nad nimi i uniknięcie edycji niewłaściwych funkcji.

Być może nie zauważyłeś tego narzędzia, ponieważ nie jest ono domyślnie włączone. Przeglądanie do menu Narzędzia > Opcje Ogólne – “Włącz pasek zamrożenia”.

solidworks pasek zamrożenia opcje jak włączyć

Spowoduje to dodanie pomarańczowego paska tuż pod nazwą pliku w drzewie operacji FeatureManager. Działa w podobny sposób, jak pasek przewijania u dołu drzewa. Pasek zamrożenia można przeciągnąć w dowolnym miejscu w górę i w dół. Wszelkie funkcje powyżej paska będą “zamrożone“.

pasek zamrożenia solidworks

Przykład

W tym przykładzie, otwierając “Ocena wydajności” z karty “Oceń” , dostępnych jest 115 operacji, których całkowity czas przebudowy wynosi 20,98 sekund.

solidworks ocena wydajności czas przebudowy

Funkcje paska zamrożenia

Możesz kliknąć PPM (prawy przycisk myszy) dowolną operacje w drzewie i wybrać “Zamroź“, co spowoduje przesunięcie paska zamrożenia po tej operacji. Wszystkie powyższe również zostaną zamrożone. Żadnych zamrożonych operacji nie można edytować, ani usuwać.

zamroź operacje solidworks

Przy wielu operacjach w stanie zamrożenia (wyszarzonym symbolem kłódki) czas odbudowy jest skrócony do zaledwie 0,13 sekundy. Możesz zobaczyć, jak zaoszczędzi to czas w modelach z operacjami wymagającymi intensywnej rozbudowy.

solidworks ocena wydajności czas przebudowy po zamrożeniu

Odmrożenie operacji

Aby odblokować te zamrożone operacje, po prostu przeciągnij pasek zamrożenia lub kliknij PPM na pasku i wybierz “Odmroź wszystkie operacje“.

 

odmroź wszystkie operacje solidworks

UWAGA: Zablokowane operacje, które stały się nieaktualne (z powodu bycia w zestawie z odniesieniami), będą miały symbol przebudowy. Możesz kliknąć PPM pasek zamrożenia i wybrać “Zaktualizuj zamrożone operacje”. Spowoduje to zaktualizowanie nieaktualnych operacji i przywrócenie ich do stanu zamrożenia.

Podziel się:

Starszy Specjalista techniczny ds. SOLIDWORKS / Trener. Wyróżniony nagrodą SOLIDWORKS Award Elite w 2014 roku. Uwielbia testować nowe rozwiązania sprzętowe, a nowe technologie nie są mu obce. Smakosz whisky i dobrego jedzenia (sam dobrze gotuje).