Strona głównaProduktyPhotoView – odkryj możliwości niesamowitych renderingów!

PhotoView – odkryj możliwości niesamowitych renderingów!

Render Photoview miś

PhotoView – odkryj możliwości niesamowitych renderingów!

Był sobie Miś w SOLIDWORKS

Rendering w PhotoView - teddy bear

Niezbyt piękny – to fakt. Ale przecież SOLIDWORKS to oprogramowanie techniczne a  nie narzędzie do projektowania pluszowych zabawek.

Jeśli tak właśnie myślisz, pozwól że wyprowadzę Cię z błędu. Dodatek PhotoView – dostępny w wersji SOLIDWORKS Professional oraz Premium rozszerza możliwości zastosowania tego popularnego oprogramowania. Wystarczy kilka prostych kroków oraz aktywna subskrypcja, aby uzyskać poniższy efekt:

Miś / photoview / renderingOtóż każdy z klientów posiadających aktywną usługę subskrypcji może utworzyć konto na portalu Customer Portal, gdzie po zarejestrowaniu swojego produktu uzyskuje dostęp m.in. do PhotoView 360 AppearancesZainteresowany w jaki sposób wykonać taką lub podobną wizualizację?

Teddy bear SolidWorks Photoview

PhotoView 360 Appaerances to zestaw materiałów tworzonych we współpracy z programem MODO. Ich stosowanie pozwala uzyskać efekty „przestrzennego” materiału. Tak jak w prezentowanym przykładzie, miś wydaje się być „puchaty” mimo że w rzeczywistości model 3D to „płaskie” ściany.

Po wybraniu PhotoView 360 Apperances zostajemy przekserowani do odpowiedniej strony, skąd po kliknięciu linka docieramy do biblioteki materiałów MODO.

Render maskotka pluszowa miś

Render Photoview miś

Poniżej znaleźć możecie film prezentujący zastosowanie materiałów MODO.

Prezentowany model znajdziecie pod adresem https://grabcad.com/library/teddy-bear–1. Chętnie zobaczę Wasze wizualizacje!

 

Podziel się:

Absolwent Politechniki Warszawskiej, bezgranicznie oddany pasji projektowania 3D. Przygodę z SOLIDWORKS rozpoczął w 2010 roku, a od 2013 roku powiązał z SOLIDWORKS swoją pracę w CNS Solutions. Obszar jego zainteresowań to przede wszystkim fotorealistyczne renderingi, optymalizacja projektowania w SOLIDWORKS oraz technologie RapidPrototyping. Prywatnie uwielbia zdobywać Tatrzańskie szczyty oraz trenować wspinaczkę na sztucznych ściankach wspinaczkowych.