Strona głównaProduktyNie możesz znaleźć polecenia w SOLIDWORKS? Sprawdź nasze rozwiązanie!

Nie możesz znaleźć polecenia w SOLIDWORKS? Sprawdź nasze rozwiązanie!

solidworks

Nie możesz znaleźć polecenia w SOLIDWORKS? Sprawdź nasze rozwiązanie!

Jeśli jesteś nowym użytkownikiem oprogramowania, częstym problem z którym możesz się borykać jest poznanie nowego interfejsu. Dziesiątki funkcji mogą być ukryte w rozwijalnych listach menu i znalezienie jednej konkretnej operacji potrafi wystawić cierpliwość użytkownika na próbę. Z podobnym wyzwaniem spotkać mogą się również użytkownicy SolidWorks, którym zdaje się że znają oprogramowanie bardzo dobrze. Nieustanie przecież poznajemy nowe funkcje i operacje, które ułatwiają naszą pracę i pozwalają projektować coraz lepsze produkty. Im więcej komend używamy, tym trudniej jest zapamiętać gdzie się znajdują a wielokrotne przechodzenie przez kolejne menu bywa bardzo żmudne.

Jestem przekonany, że niejednokrotnie natrafiliście na sytuacje, w której doskonale wiecie z jakiego narzędzia skorzystać, ale nie pamiętacie gdzie tego narzędzia szukać.

Programistom oprogramowania problem nie był chyba obcy, gdyż w SolidWorks mamy możliwość wyszukiwania pojedynczych poleceń poprzez wpisanie ich nazwy.  Niezwykle proste narzędzie „Wyszukiwanie Polecenia” pozwala na odnalezienie konkretnej funkcji po wpisaniu nawet kilku początkowych liter.

solidworks

Bardzo dużym udogodnieniem jest możliwość bezpośredniego przeciągnięcia wyszukiwanych funkcji na pasek narzędzi – w ten sposób błyskawicznie możemy dostosować interfejs do indywidualnych potrzeb.  Jak korzystać z opisywanej funkcji? Sprawdź film poniżej!

Podziel się:

Absolwent Politechniki Warszawskiej, bezgranicznie oddany pasji projektowania 3D. Przygodę z SOLIDWORKS rozpoczął w 2010 roku, a od 2013 roku powiązał z SOLIDWORKS swoją pracę w CNS Solutions. Obszar jego zainteresowań to przede wszystkim fotorealistyczne renderingi, optymalizacja projektowania w SOLIDWORKS oraz technologie RapidPrototyping. Prywatnie uwielbia zdobywać Tatrzańskie szczyty oraz trenować wspinaczkę na sztucznych ściankach wspinaczkowych.