Strona głównaPDMRozgałęzianie i scalanie projektu – Nowość SOLIDWORKS PDM 2018

Rozgałęzianie i scalanie projektu – Nowość SOLIDWORKS PDM 2018

dpstoday Rozgałęzianie solidworks pdm scalanie projektu

Rozgałęzianie i scalanie projektu – Nowość SOLIDWORKS PDM 2018

Funkcja Rozgałęzianie istniejącej struktury plików przypomina dobrze znane narzędzie kopiuj drzewo. Podczas rozgałęziania SOLIDWORKS PDM zapamiętuje pełną historię plików źródłowych oraz rozgałęzionych. Ze wszystkich wprowadzonych modyfikacji przeprowadzonych na plikach rozgałęzionych możemy tworzyć nowe wersje plików źródłowych nawet po zmianie ich nazwy czy też lokalizacji.

Nowa opcja w SOLIDWORKS PDM 2018 pozwala tworzyć częściowe lub pełne kopie struktury plików o nowych nazwach i umieszczać je w konkretnych lokalizacjach. Rozgałęzianie pozwala na edycję plików z zachowaniem pierwotnego stanu i uprawnień do pliku. Po akceptacji zmian na plikach rozgałęzionych można utworzyć nowe wersje plików źródłowych.

Aby skorzystać z nowej funkcji należy wybrać Narzędzia, następnie Umieść w gałęzi.

umieść w gałęzi solidworks pdm Rozgałęzianie

W oknie dialogowym Gałąź uzupełniamy Nazwę gałęzi, wybieramy ścieżkę docelową dla plików. Z dodatkowych dostępnych opcji mamy: wersję plików do użycia, uwzględnienie rysunków czy też symulacji, możemy skorzystać również z przedrostków, przyrostków czy też z numeru seryjnego.

Po wyborze odpowiednich dla Nas ustawień klikamy Gałąź.

zmiany projektu solidworks pdm

W lokalizacji którą określiliśmy powstają kopie plików, które połączone są z plikiem źródłowym.

kopie plików solidworks pdm

Następnie poddajemy edycji pliki które Nas interesują. Po dokonaniu zmian projektowych możemy przejść do scalania naszych plików z plikami źródłowymi, aby tego dokonać wybieramy: Narzędzia, następnie Scal.

solidworks pdm scalanie plików

W oknie dialogowym Scal wybieramy odniesienia gałęzi, czyli wersję plików które mają być scalone z plikiem źródłowym (najnowsze lub odnoszone), uwzględnienie rysunków czy też symulacji. W tym kroku wybieramy też pliki które poddawaliśmy edycji, aby scalić wybraną wersję pliku z plikiem źródłowym. Po zaznaczeniu odpowiednich plików klikamy Scal.

kolejna wersja plików solidworks pdm

Po scaleniu wybranych plików nastąpiło połączenie wybranej wersji pliku z plikiem źródłowym, dzięki czemu w pliku źródłowym powstała kolejna wersja pliku co jest widoczne w historii pliku.

historia w projekcie solidworks pdm

Po wykonaniu funkcji scalenia możemy usunąć lub pozostawić wcześniej stworzoną gałąź.

Nowa funkcja SOLIDWORKS PDM pozwala na większą swobodę podczas sprawdzania różnych podejść projektowych, jak również propozycji zmian danego projektu bez ingerencji  w zatwierdzone wcześniej projekty.

Podziel się:

„PreSales do spraw PDM. Uwielbia testować nowe wersje oprogramowania oraz integrację środowiska MultiCAD z PDM. W wolnym czasie bawi się "i" zabawkami :) Lubi gotować i podróżować.”