Strona głównaProduktySam udoskonalam SOLIDWORKS PDM

Sam udoskonalam SOLIDWORKS PDM

DPSTODAY solidworks pdm udskonalam

Sam udoskonalam SOLIDWORKS PDM

Czasem jest tak, że pracując dłużej w PDM stwierdzamy, że wpadliśmy na pomysł jak udoskonalić to narzędzie. W takim przypadku możemy zgłosić nasze zapotrzebowanie do producenta. W tym artykule pokażę jak założyć tzw. Enhancement Request.

Customer Portal

Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić to wejść na stronę Customer Portal: customerportal.solidworks.com oraz zalogować się.

W nowym oknie klikamy na „Enhancement Requests”. Po założeniu ER’a w tym miejscu będziemy mogli także śledzić, co zdecydował producent odnośnie naszego zgłoszenia i ewentualnie kiedy nasz pomysł zostanie zaimplementowany w PDM.

Enhancement Requests

W kolejnym oknie najpierw musimy wyszukać, czy już ktoś wcześniej nie zgłosił producentowi takiego pomysłu. Jeżeli w wyniku wyszukiwania nie ma nic pokrewnego, to klikamy „click here”.

zgloszenie er solidworks

Po kliknięciu otwiera się formularz, w którym wypełniamy szczegółowe informacje takie jak:

  • dziedzina i pod dziedzina jakiej dotyczy nasz pomysł – informacje których elementów programu dotyczy nasz pomysł,
  • wersja jakiej używamy,
  • krótki opis czego dotyczy nasz pomysł,
  • załączniki – tu warto załączyć np. zrzuty ekranu obrazujące miejsce, w którym chcemy dodać nową funkcję. Warto takie zdjęcie wy edytować w Paint  i dorysować np. nowe kontrolki, których potrzebujemy.
  • w ostatnim i największym polu musimy wyjaśnić dlaczego potrzebujemy zgłaszanej funkcjonalności.

udoskonalenie solidworks pdm

Podsumowanie

Któż wie lepiej jak udoskonalić dane narzędzie jak nie osoby, które w nim pracują na co dzień. Jeżeli brakuje nam jakieś funkcjonalności, to warto zgłosić takie zapotrzebowanie do producenta. Jeśli nasz pomysł okaże się według producenta dobry, to można liczyć na zaimplementowanie go w PDM – oczywiście w przyszłych jego wersjach.

Podziel się: