Strona głównaProduktySkonfigurowałeś ustawienia SOLIDWORKS? Skopiuj je i nie trać więcej czasu!

Skonfigurowałeś ustawienia SOLIDWORKS? Skopiuj je i nie trać więcej czasu!

ustawienia-solidworks

Skonfigurowałeś ustawienia SOLIDWORKS? Skopiuj je i nie trać więcej czasu!

Podczas pracy w SOLIDWORKS każdy użytkownik dostosowuje program do swoich potrzeb, przyzwyczajeń i upodobań. Układ pasków narzędzi, skróty klawiaturowe, ustawienia i opcje programu mogą być dowolnie definiowane. Odtworzenie tych ustawień np. po reinstalacji SOLIDWORKS bywa czasochłonne i wymaga ingerencji w rejestr systemu. Takie działania powinny być jednak przeprowadzane przez administratora, gdyż ingerencja w rejestr systemu Windows może przysporzyć wielu szkód. SOLIDWORKS wychodząc naprzeciw użytkownikom stworzył specjalne narzędzie – Kreator kopiowania ustawień.

Kreator kopiowania ustawień pozwala wykonać kopię ustawień użytkownika jak również przywrócić wcześniej zapisane ustawienia. Aplikację można uruchomić z poziomu paska Start w systemie Windows. W tym celu należy przejść do poniższej lokalizacji:

Start –> Wszystkie programy –> SolidWorks 20xx –> Narzędzia SolidWorks –> Kreator kopiowania ustawień

kreator kopiowania

W celu wykonania kopi zapasowej istniejących ustawień należy wybrać pierwszą z opcji – Zapisz ustawienia. W kolejnym kroku należy zdecydować jakie ustawienia mają zostać zapisane.

solidworks

Po wyborze przycisku zakończ, plik z rozszerzeniem .sldreg zostaje zapisany w ustawionej wcześniej lokalizacji.

Druga z opcji programu – Przywróć ustawienia – pozwala na przywrócenie zapisanych wcześniej ustawień. Podobnie jak w przypadku zapisywania tak i teraz możemy zdecydować, które ustawienia mają zostać przywrócone.

ustawienia solidworks 2015

Jeżeli na komputerze zainstalowanych jest kilka wersji SOLIDWORKS, użytkownik ma także możliwość wybrania wersji, do której zostaną zaczytane ustawienia.

Kolejny krok przywracania ustawień SOLIDWORKS wymaga określenia, gdzie ustawienia mają zostać zaimportowane.

kopiowanie ustawień

W zależności od wyboru jednej z trzech opcji, ustawienia wprowadzone zostaną do następujących rejestrów:

  • Bieżący użytkownik –CURRENT_USER bieżącego użytkownika
  • Jeden lub więcej komputerów sieciowych – LOCAL_MACHINE wybranych komputerów
  • Jeden lub więcej profili użytkowników mobilnych – CURRENT_USER wybranych użytkowników

Kopiowanie ustawień do komputerów sieciowych lub profili użytkowników mobilnych powinno być wykonywane tylko przez administratorów systemu. Podczas przywracania ustawień w komputerach sieciowych, ustawienia stosują się do nowych użytkowników SolidWorks pracujących na określonych komputerach. Ustawienia można przywrócić w profilach użytkowników mobilnych tylko wtedy, gdy dana firma wykorzystuje profile użytkowników mobilnych

solidworks

Ostatni krok przy importowaniu ustawień to zatwierdzenie ustawionych wcześniej opcji. W celach bezpieczeństwa, użytkownik ma możliwość wykonania kopi zapasowej bieżących ustawień w zdefiniowanej lokalizacji. Pozwala to zabezpieczyć się przed przypadkowym wczytaniem nieprawidłowych ustawień lub ewentualnymi błędami importu ustawień.

Podziel się:

Absolwent Politechniki Warszawskiej, bezgranicznie oddany pasji projektowania 3D. Przygodę z SOLIDWORKS rozpoczął w 2010 roku, a od 2013 roku powiązał z SOLIDWORKS swoją pracę w CNS Solutions. Obszar jego zainteresowań to przede wszystkim fotorealistyczne renderingi, optymalizacja projektowania w SOLIDWORKS oraz technologie RapidPrototyping. Prywatnie uwielbia zdobywać Tatrzańskie szczyty oraz trenować wspinaczkę na sztucznych ściankach wspinaczkowych.