Strona głównaSOLIDWORKSSmall steps, big change – nowości interfejsu SOLIDWORKS 2020

Small steps, big change – nowości interfejsu SOLIDWORKS 2020

Nowości Interfejs SOLIDWORKS 2020 | DPSTODAY | DPS Software

Small steps, big change – nowości interfejsu SOLIDWORKS 2020

W związku z pojawieniem się SOLIDWORKS 2020 przedstawiamy nowe funkcje, które znajdziecie Państwo w najnowszej wersji oprogramowania. „Small steps, big change” – to przewodnie hasło poruszanego tematu, ponieważ zmiany w Interfejsie, które wchodzą w życie wraz z najnowszą wersją, nie będą całkowicie odrębnymi nowymi funkcjami, a formą lepszego uporządkowania tych już istniejących.

Jako drobne zmiany, mogą okazać się bardzo przydatne, aby projektować jeszcze szybciej i prościej. Interfejs SOLIDWORKS 2020 będzie posiadał następujące ulepszenia:

  1. Zaktualizowany Open Dialog
  2. Tool Tips
  3. Uporządkowanie Command Managera
  4. Drag&Drop dla folderu w Feature Manager
  5. Definiowanie osi dla orientacji widoków
  6. Wyszukiwarka materiałów

OPEN DIALOG

Od teraz podczas otwierania pliku już nie będziemy tracić czasu na odszukiwanie odpowiedniego rozszerzenia. W wersji 2020 rodzaje plików zostały uporządkowane ALFABETYCZNIE z wyszczególnieniem rozszerzeń SOLIDWORKS na początku listy. Poniżej porównanie Open Dialog z wersji 2019 i 2020.

TOOL TIPS

Nowość, która z pewnością przyda się użytkownikom, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z projektowaniem 3D, bądź przesiadają się z innego oprogramowania. W wersji 2020 podczas wybierania narzędzia do rysowania, w niewielkim okienku zobaczymy animację, która będzie pokazywać w jaki sposób utworzyć wybraną geometrię.

COMMAND MANAGER

Uporządkowanie i pogrupowanie funkcji Command Managera to kolejne ulepszenie z którym spotkamy się w najnowszej wersji SOLIDWORKS.

FOLDER DRAG&DROP

Kiedy w projekcie posiadamy dużą ilość operacji, pomocne okazuje się tworzenie folderów i grupowanie operacji, co znacznie ułatwia widoczność w drzewie operacji i organizację w projekcie. W SOLIDWORKS 2020 praca z folderami będzie jeszcze łatwiejsza, dzięki funkcjonalności Drag&Drop, która do tej pory nie była dostępna. Poniższa animacja przedstawia działanie opisanego ulepszenia.

DODATKOWA OŚ W ORIENTACJI WIDOKU

Jak dotąd podczas zmiany orientacji mieliśmy możliwość nadpisania standardowych widoków. Dodatkową funkcja, która pojawi się w SOLIDWORKS 2020, będzie możliwość zdefiniowania pionowej osi i odpowiednie nadpisanie widoków ortogonalnych.

WYSZUKIWARKA MATERIAŁÓW

Udoskonalenie, które z pewnością ucieszy większość użytkowników SOLIDWORKS – pole do wyszukiwania materiału. Chyba nic więcej nie trzeba dodawać, zobaczcie Państwo sami. :)

Podziel się:

Pracuję w DPS Software od przeszło 4 lat. Możecie mnie spotkać m.in. na Wsparciu Technicznym i Szkoleniach. Jeśli chodzi o SOLIDWORKS jestem samoukiem. Posiadam najwyższy stopień certyfikacji SOLIDWORKS CSWE - Certified SolidWorks Expert. Prywatnie jestem absolutną miłośniczką zwierząt. Jeżeli masz jakieś pytania – zapraszam do kontaktu!