Strona głównaProduktySMAP 3D P&ID – nowe spojrzenie na dokumentacje rurociągów

SMAP 3D P&ID – nowe spojrzenie na dokumentacje rurociągów

SMAP 3D P&ID - nowe spojrzenie na dokumentacje rurociągów

SMAP 3D P&ID – nowe spojrzenie na dokumentacje rurociągów

W oprogramowaniu Smap 3D P&ID każdy wstawiony komponent w dokumentacji ma możliwość wyświetlenia informacji o użytym symbolu tj. Standard, Producent, Rozmiar, Typ itd. po najechaniu na niego kursorem myszy.
Smap 3D P&ID

Ponadto nasz cały schemat może być podzielony na poszczególne arkusze i chcielibyśmy prześledzić nasz cały schemat od punktu A do B. W tym przypadku jeśli posiadamy schemat składający się 20 arkuszy może być to uciążliwe, lecz nie z oprogramowaniem Smap 3D P&ID. Mamy możliwość zobaczenia w którym arkuszu jest ciąg dalszy naszej trasy rurociągu przez wyświetlenie informacji o numerze arkusza, a także w której kolumnie on się znajduje. Jest jeszcze łatwiejsza metoda – kliknąć na dany symbol dwa razy LPM, wtedy program automatycznie przejdzie do konkretnego arkusza i wskaże nam go kursorem myszy.

Smap 3D P&ID

Kolejnym udogodnieniem programu znajdują się w Liście Materiałowej. Również podobna opcja jak opisana powyżej istnieje w tej liście. Jeśli mamy spis komponentów w naszym schemacie i np. chcielibyśmy podmienić jeden zawór, klikamy dwa razy LPM na wybraną nazwą w liście materiałowej i program automatycznie przejdzie no arkusza i wskaże nam kursorem lokalizacje symbolu.

Smap 3D P&ID

Najlepszą rzeczą jest, że wszystkie te funkcje przenoszą się kiedy zapiszemy schemat P&ID do formatu PDF.  W ten sposób posiadamy bardzo interaktywny PDF, który możemy wysłać do osoby nie posiadającej naszego oprogramowania.

Podziel się:

Starszy Specjalista techniczny ds. SOLIDWORKS / Trener. Wyróżniony nagrodą SOLIDWORKS Award Elite w 2014 roku. Uwielbia testować nowe rozwiązania sprzętowe, a nowe technologie nie są mu obce. Smakosz whisky i dobrego jedzenia (sam dobrze gotuje).