Strona głównaAktualnościNowości SOLIDWORKS 2015 – Spłaszczanie powierzchni

Nowości SOLIDWORKS 2015 – Spłaszczanie powierzchni

Nowości SOLIDWORKS 2015 – Spłaszczanie powierzchni

Nowe funkcje SOLIDWORKS 2015!

Zaczynamy serię nowych funkcji jakie nas czekają w wersji SolidWorks 2015. Nowe oprogramowanie jest już dostępne od kilku tygodni w wersji Beta, ale już możliwe jest pobranie wersji w PR1. Kolejna informacja jaka jest kierowana do użytkowników, którzy mają zamiar kupić lub też kupili licencję po 1.09, będą mogli zainstalować nową wersje oprogramowania, która już w wersji SP 0.0 wyjdzie w październiku.

Przejdźmy do rzeczy :)

Teraz w roku 2015, SOLIDWORKS wprowadza możliwość spłaszczenia powierzchni Spłaszczanie powierzchni w SOLIDWORKS 2015, solid works 2015 nowość. Wcześniej funkcja ta była dostępna tylko przy użyciu narzędzia arkusza blach.

W oknie dialogowym można wybrać powierzchnię, która ma być spłaszczona i wierzchołek lub krawędź do spłaszczenia.

solidworks 2015 funkcje

SOLIDOWORKS również może obliczyć generowane naprężenia, aby zobaczyć, gdzie materiał będzie rozciągany lub ściskany.

wykres deformacji w solid works - nowa wersja

Kolejną bardzo przydatna rzeczą jest możliwość zapisu rozłożenia powierzchni do formatu DXF/DWG, z którego bezpośrednio możemy przesłać ten format na maszynę.

eDrawings

To tylko pierwszy z wielu świetnych nowych ulepszeń, które nadchodzą wraz z SOLIDWORKS 2015.

W kolejnych dniach będziemy przedstawiać kolejne zalety i nowe narzędzia w tej wersji. Będziemy nadal badać wszystkie aspekty SolidWorks z części, złożeń, narzędzi do rysowania, także produktów tj. SolidWorks, EPDM, Simulation, Electrical i Plastics.

Dla tych z Was, którzy szukają do tej serii artykułów będziemy tagować je w kategorii SW2015. Serdecznie zapraszamy do śledzenia tej, ale także innych kategorii, które dostarczać Państwu będą najnowsze nowinki ze świata CAD/CAM/CAE/PDM!

Podziel się:

Starszy Specjalista techniczny ds. SOLIDWORKS / Trener. Wyróżniony nagrodą SOLIDWORKS Award Elite w 2014 roku. Uwielbia testować nowe rozwiązania sprzętowe, a nowe technologie nie są mu obce. Smakosz whisky i dobrego jedzenia (sam dobrze gotuje).