Strona głównaProduktySOLIDWORKS 2017 – Interfejs Użytkownika

SOLIDWORKS 2017 – Interfejs Użytkownika

SOLIDWORKS 2017

SOLIDWORKS 2017 – Interfejs Użytkownika

SOLDIWORKS 2017 wprowadza nowe, praktyczne ułatwienia, które sprawiają, że codzienne użytkowanie staje się jeszcze wydajniejsze. Proszę tylko spojrzeć…

Zapewniając Państwu większą wygodę projektowania, menu zaznaczenia wyświetla teraz więcej informacji, takich jak przydatne przy nadawaniu wiązań płaszczyzny odniesienia, a także stan wygaszenia i wiązania. Błędy i ostrzeżenia są podświetlone, co poprawia czytelność. W tym przypadku mamy błędne wiązanie. Wszystkie informacje, które Państwo potrzebujecie, aby rozwiązać problem, są dostępne przez menu kontekstowe wraz z poręcznym skrótem do redefiniowania operacji.

Części oraz złożenia mogą zawierać wiele różnych typów geometrii odniesienia. Aby Państwa ekran mógł być natychmiast wolny od zbędnych geometrii, w wersji 2017 istnieje możliwość ukrycia wszystkich typów geometrii odniesienia lub przywrócenia poprzedniego stanu wyświetlenia jednym kliknięciem.

W najnowszej wersji SOLIDWORKS dynamiczne relacje rodzica i potomka są nie tylko bardziej przejrzyste, ale pokazują również Państwu szczegółowe informacje o błędach oraz ostrzeżenia.

Zapewniając Państwu więcej informacji pojawiających się przy kursorze, w 2017 po wybraniu błędu lub ostrzeżenia w menu operacji, wyświetla się komunikat o błędzie poprzez intuicyjne menu kontekstowe zawierające bezpośrednią ikonę przekierowującą do edycji operacji. W ustalonym szyku kołowym nowa, intuicyjna opcja menadżera operacji podpowiada Państwu, że operacja fazowania wymaga, aby brakujące krawędzie zostały redefiniowane. Teraz w 2017 podczas pracy z już istniejącymi zaokrągleniami pojawia się menu podręczne, przy pomocy którego możemy kontrolować wybór elementu.

Po rozwiązaniu tych dwóch problemów wróćmy do złożenia.

Konfiguracje są wydajnym narzędziem do zarządzania wariantami części i złożeń. SOLIDWORKS 2017 wprowadza kilka nowych, wygodnych możliwości zarządzania kolejnością wyświetlania konfiguracji. Mogą Państwo sortować konfiguracje za pomocą szerokiej palety kryteriów takich jak data utworzenia lub kolejność liczb. Istnieje także opcja przeciągnięcia i upuszczenia, aby manualnie dostosować kolejność, na przykład przenosząc najczęściej występujący rozmiar na początek listy.

Kontrola kolejności znacznie przyspiesza i ułatwia znalezienie poszukiwanej konfiguracji, pozwalając Państwu na skupianie większej uwagi na procesie samego designu.

Komentarze w SOLIDWORKS są świetnym sposobem na dzielenie się danymi projektowymi. Wizualny wskaźnik jest wyświetlany w menadżerze operacji obok każdego komponentu zawierającego komentarze. Najeżdżając na niego kursorem, otrzymują Państwo natychmiastowy dostęp do treści. Komentarze mogą być również dodawane do wielu innych elementów, włączając w to foldery, wiązania, sensory oraz wiele więcej.

Korzystanie z obrazów często może ułatwić zrozumienie przekazywanych treści. W 2017 podczas dodawania komentarza, mogą Państwo skorzystać ze zrzutów ekranu lub wstawiać obrazy w różnych popularnych formatach, zapewniając klarowniejszy i bogatszy przekaz w komentarzu. A jeśli część lub złożenie zawiera wiele komentarzy, istnieje możliwość podglądu ich wszystkich w jednym, wygodnym oknie nawigacji.

Ze wszystkimi swoimi możliwościami, Komentarze w SOLIDWORKS 2017 są świetnym narzędziem do udostępniania informacji partnerom, dostawcom, czy wewnątrz własnego zespołu projektowego.

Stany wyświetlania to doskonałe narzędzie służące do kontrolowania wizualnej strony części i złożeń. Nowością jest możliwość pokazywania i ukrywania naklejek pomiędzy różnymi stanami wyświetlania. SOLDIWORKS 2017 zapewnia Państwu szybką i prostą drogę przełączania pomiędzy różnymi widokami produktu, na przykład ustawienia koloru logo na tym pilocie.

Dzięki tym wszystkim nowym, wygodnym funkcjom, SOLIDWORKS 2017 sprawia, że codzienne korzystanie z tego oprogramowania jest jeszcze bardziej produktywne i wydajne.

Podziel się:

Starszy Specjalista techniczny ds. SOLIDWORKS / Trener. Wyróżniony nagrodą SOLIDWORKS Award Elite w 2014 roku. Uwielbia testować nowe rozwiązania sprzętowe, a nowe technologie nie są mu obce. Smakosz whisky i dobrego jedzenia (sam dobrze gotuje).