Strona głównaProduktySOLIDWORKS 2017 – MBD

SOLIDWORKS 2017 – MBD

DPSTODAY solidworks mdb 2017 nowości

SOLIDWORKS 2017 – MBD

SOLIDWORKS MBD jest doskonałym rozwiązaniem pomagającym producentom w tworzeniu i rozpowszechnianiu istotnych informacji projektowych bezpośrednio w modelu, a nie za pośrednictwem rysunków 3D.

Na początku zerknijmy na niektóre z ulepszeń, które SOLDIWORKS 2017 wprowadza, aby poprawić sposób tych informacji.

Teraz mogą Państwo automatycznie tworzyć biegunowy schemat wymiarowania jak dla tego szyku otworów. Wystarczy wybrać przednią ścianę oraz środkowy otwór jako odniesienia, oraz jeden z elementów szyku, a SOLIDWORKS zrobi resztę.

Ponowne użycie wybranych wcześniej baz pomiarowych jest również łatwe. Zamiast ponownie wybierać geometrię, mogą Państwo zwyczajnie kliknąć w każdy z symboli baz i szyk otworów jest odpowiednio zwymiarowany zgodnie ze standardami.

SOLIDWORKS 2017 upraszcza także proces manualnego tworzenia wymiarów. Teraz mogą Państwo wybierać krawędzie – dokładnie jak w rysunku – oszczędzając czas i wysiłek na ciągłym obracaniu modelu w celu zaznaczenia wymaganych ścian.

Teraz mogą Państwo dodawać podstawowe wymiary rozmiaru takie jak te kluczowe promienie – daje to niezależność w definiowaniu modelu i pozwala na dostosowanie wymiarów do potrzeb użytkownika.

Nowym, wydajnym ulepszeniem jest możliwość wymiarowania do geometrii odniesienia, takich jak płaszczyzna, oś, punkt, a nawet symbolu środka masy. Oznacza to, że teraz mogą Państwo o wiele dokładniej opisać swój produkt.

Widoki 3D mogą być sortowane po konfiguracjach, stanach wyświetlania oraz historii. Mogą Państwo także zmienić ich kolejność aby dokładnie nakreślić proces produkcyjny.

Poprzednio, mogli Państwo stworzyć jedynie jeden obszar notatek 2D. W najnowszej wersji nie ma tego ograniczenia, dzięki czemu istnieje opcja wstawiania spersonalizowanych notatek dla poszczególnych widoków 3D.

Dokładne definiowanie komponentów z pochyleniami do procesów odlewania lub wtrysku zawsze było wyzwaniem.

Zerknijmy na tę odlewaną obudowę silnika i zobaczmy jak SOLIDWORKS 2017 może pomóc w tej kwestii.

Typowym tego przykładem będzie średnica powstała na przecięciu pochylonej ściany ze ścianą czołową.

Wymiar ten możemy obecnie utworzyć w prosty sposób przy użyciu usprawnionego narzędzia Okrąg przecięcia.

Kolejnym typowym wymaganiem jest, aby zdefiniować średnicę pochylonej powierzchni oraz podać jej odległość od bazy pomiarowej.

Użycie nowej funkcji wymiarowania do płaszczyzn okaże się niezwykle pomocne.

Dzięki nowej funkcji możemy wymiarować teoretyczny okrąg powstały na przecięciu płaszczyzny ze ścianą… oznacza to, że mają Państwo teraz jeszcze większą kontrolę nas definiowaniem modeli z pochyleniami.

Wymiary, które widzimy na ekranie, mogą wydawać się nieco za duże, ale obecnie mamy całkowitą kontrolę nad skalą tekstu – nie ma już konieczności wyboru spośród predefiniowanych skali.

Skutecznie pomaga to podczas wymiarowania bardzo dużych lub bardzo małych detali.

To były nowe ulepszenia w definiowaniu modelu oraz organizacji informacji produkcyjnych w SOLIDWORKS 2017.

Teraz zerknijmy na usprawnia wprowadzone w sposobie wymiany tych krytycznych informacji z innymi użytkownikami.

Edytor szablonów PDF zawiera wiele udoskonaleń, które pomogą Państwu w publikowaniu dokładnych i estetycznych dokumentów 3D PDF.

Kontrola wielkości tekstu oraz czcionki jest teraz łatwiejsza z nowym oknem dialogowym.

Nowy malarz formatu także ułatwia zadanie, w momencie, gdy potrzebują Państwo spójnego wyglądu wielu obiektów tekstowych.

Dostosowanie wielu pól tekstowych jest teraz również proste dzięki nowemu narzędziu Wyrównaj.

Nowo zmodyfikowany tekst może być teraz łatwo skopiowany i wklejony na kolejny arkusz – oszczędzając wiele czasu i wysiłku.

Macie Państwo teraz możliwość szybkiego i łatwego tworzenia prostokątów, aby nadać dokumentowi bardziej profesjonalny wygląd.

Po umieszczeniu w odpowiednim obszarze, mogą Państwo dostosować kolor obramowania oraz wypełnienia, a nawet zdefiniować zaokrąglone narożniki.

Istniejące pola notatek zostają ukryte za nowo utworzonym prostokątem.

Można to szybko poprawić używając nowego narzędzia Kolejność, ustawiając prostokąt za polem tekstowym.

Poprzednio, arkusz zawierający podstawowy widok 3D musiał być pierwszy. Teraz mogą Państwo zmieniać kolejność arkuszy – na przykład umieszczając ten na pierwszym miejscu.

Oprócz samej zmiany kolejności, mogą Państwo również zmieniać nazwy arkuszy , aby pomóc w identyfikacji zawartości.

Zobaczyliśmy, jak Edytor szablonów w SOLIDWORKS 2017 może oszczędzić czas i wysiłek w tworzeniu świetnie wyglądających dokumentów PDF 3D.

Zwróćmy teraz naszą uwagę na publikację PDF. SOLIDWORKS 2017 daje Państwu większą kontrolę nad jakością finalnego dokumentu 3D PDF – zapewniając równowagę pomiędzy dokładnością a rozmiarem pliku.

Ponadto, mogą Państwo dołączyć dowolny plik do PDF, na przykład, formularz oceny dostawcy lub specyfikacja materiałowa.

Wreszcie, mogą Państwo automatycznie dodać plik STEP AP242, pozwalając klientom na natychmiastową produkcję.

Po wybraniu Widoków 3D, które zamierzają Państwo opublikować oraz szablonu, PDF jest gotowy.

W PDF-ie znajdują się wybrane przez nas załączniki: plik STEP AP242 oraz załączony formularz. Wszystko, czego potrzeba aby tworzyć produkt, jest teraz przechowywane w jednym pliku PDF.

Zauważmy, że szkice z SOLIDWORKS – takie jak zarys współpracujących elementów oraz linie rozstrzelenia – są również publikowane do PDF. Pozwala to na publikowanie dodatkowych informacji dla dostawców poza samymi modelami 3D.

Zostało wprowadzone wiele świetnych ulepszeń, aby organizować i publikować 3D PDF w Państwa środowisku pracy.

Na koniec, zerknijmy na scenariusz, w którym jest wiele wersji projektu, gdzie zmiany pomiędzy nimi nie są tak oczywiste.

Zazwyczaj inżynierowie porównywali zmiany na dokumentacji 2d, nowe narzędzie porównanie 3D PMI, znacząco ułatwia cały proces.

Unikalne elementy są podświetlone na purpurowo, tak jak pozycja i szerokość tej szczeliny.

Zmodyfikowane dane pokazane są na zielono – tak jak te subtelne zmiany stanu materiału tego otworu, jak również tolerancji średnicy.

Wszystkie te informacje są dostępne w postaci poręcznego raportu.  Wystarczy nadać mu nazwę i SOLDIWORKS MBD wygeneruje raport w formacie HTML, który może być stosowany do oceny projektowania lub produkcji.

To wszystko oznacza, że jesteście Państwo o wiele lepiej poinformowani, dzięki czemu możemy jeszcze łatwiej unikać krytycznych błędów.

SOLIDWORKS 2017 dostarcza świetne nowe rozwiązania do Model Based Definition, aby pomóc Państwu w wydajniejszej pracy… wraz ze swoim łańcuchem dostawców.

Podziel się:

Starszy Specjalista techniczny ds. SOLIDWORKS / Trener. Wyróżniony nagrodą SOLIDWORKS Award Elite w 2014 roku. Uwielbia testować nowe rozwiązania sprzętowe, a nowe technologie nie są mu obce. Smakosz whisky i dobrego jedzenia (sam dobrze gotuje).