Strona głównaProduktySOLIDWORKS 2017 – Rysunek

SOLIDWORKS 2017 – Rysunek

DPSTODAY rysunek rysunki solidworks 2017

SOLIDWORKS 2017 – Rysunek

Szereg nowości w SOLIDWORKS 2017 – Rysunek – zostaną omówione na poniższym złożeniu.

Prezentowany element jest w tym projekcie kluczowy i oczywiście może być używany zarówno na lewej jak i na prawej ręce.

Ten rysunek zawiera wszystkie istotne informacje, ale przyjrzyjmy się usprawnieniom podczas tworzenia rysunków.

W SOLIDWORKS 2017 mogą Państwo wyróżnić kontur widoków w przekroju. To sprawia, że każdy element widoku jest łatwo rozróżnialny od pozostałych. Wyróżniony kontur jest również widoczny w widoku szczegółu.

Styl linii wyróżnienia może być ustawiany poprzez zmianę w opcjach dokumentu, tak by dopasować wygląd i grubość do Państwa potrzeb.

Mogą Państwo także całkowicie wyłączyć widok zarysu. Ponadto istnieje opcja zarysu poszarpanego, którego intensywność jest ustawiana za pomocą suwaka.

Dla elementów, które wymagają wersji lustrzanej, tak jak ten uchwyt nie ma już konieczności tworzenia nowego rysunku. Zamiast tego, mogą Państwo stworzyć teraz lustrzany widok w rysunku.

Funkcja ta działa w kierunku prostopadłym i równoległym. Proszę także zauważyć, ze wszystkie powiązane adnotacje i sekcje są odpowiednio zaktualizowane. Takie rozwiązanie zaoszczędza wiele czasu podczas tworzenia dokumentacji 2D.

Zobaczymy, co jeszcze nowego pojawiło się w wersji 2017.

Dzięki rysunkom z wieloma arkuszami mogą Państwo działać zacznie wydajniej.

Obecnie, jeśli chcą Państwo dokonać zmian we właściwościach arkusza, istnieje opcja propagowania modyfikacji na resztę arkuszy w obrębie rysunku, oszczędzając cenny czas.

Podczas używania tabeli z szablonów, SOLIDWORKS bierze pod uwagę ustawienia szablonu blokując kolejność kolumn, zapobiegając niechcianym zmianom stylu.

Notatki są doskonałym sposobem na umieszczanie dodatkowych informacji na rysunku.

W SOLIDWORKS 2017 mogą Państwo łatwo dodać notatkę bezpośrednio powiązaną z dowolną komórką w tabeli.

Można użyć nawet kilku komórek aby dodać na przykład ilość oraz opis, tak jak w tym przypadku.

Oczywiście, jeśli nastąpi zmiana w komórce tabeli – automatycznie lub za pomocą manualnej edycji – notatki zostaną natychmiast zaktualizowane.

Jak Państwo widzą, w SOLIDWORKS 2017 wprowadzone ulepszenia usprawniają tworzenie rysunków i ich edycję.

Podziel się:

Starszy Specjalista techniczny ds. SOLIDWORKS / Trener. Wyróżniony nagrodą SOLIDWORKS Award Elite w 2014 roku. Uwielbia testować nowe rozwiązania sprzętowe, a nowe technologie nie są mu obce. Smakosz whisky i dobrego jedzenia (sam dobrze gotuje).