Strona głównaSOLIDWORKSSOLIDWORKS 2018 – Gesty myszy

SOLIDWORKS 2018 – Gesty myszy

SOLIDWORKS 2018 – Gesty myszy

Gesty myszy działają już od wersji SOLIDWORKS 2010, a w tym roku widzimy kilka nowych ładnych dodatków do jednego z moich ulubionych sposobów uzyskiwania dostępu do skrótów w SOLIDWORKS 2018. Dla tych z Was, którzy są nowi w SOLIDWORKS, używanie “Gestów” polega na wciśniętym prawym przycisku myszy (PPM) w części, złożeniu, szkicu lub rysunku. To daje ci sposób szybkiego dostępu do poleceń, kiedy tylko ich potrzebujesz.

SOLIDWORKS 2018 dodano nowe okno Przewodnik po gestach myszy, aby łatwiej określić, które polecenia są używane w kółkach gestów dla każdego obszaru w SOLIDWORKS, podczas gdy stare kolumny i polecenia zostały usunięte. Masz również więcej opcji ustawienia liczby gestów; są dwie opcje dla 2 gestów (poziomo lub pionowo), nowa opcja 3 gestów i dla tych z was, którzy potrzebują wszystkich poleceń na wyciągnięcie ręki, nowa opcja 12 gestów! WOW to dużo poleceń!

solidworks gesty myszy 2018 nowość

Przycisk “Drukuj przewodnik gestów…” daje przydatny poradnik gestów.

Przypisywanie komend i modyfikacji do kół Gestów nigdy nie było łatwiejsze – teraz możesz przeciągać i upuszczać polecenia z listy na otwarte gniazda lub zastępować to, co tam było. Możesz nawet kopiować polecenia do innych pozycji, przytrzymując klawisz CTRL podczas przeciągania i upuszczania. A jeśli nie chcesz wykonywać polecenia w gnieździe, po prostu przeciągnij i upuść z obszaru tarczy.

Podziel się:

Starszy Specjalista techniczny ds. SOLIDWORKS / Trener. Wyróżniony nagrodą SOLIDWORKS Award Elite w 2014 roku. Uwielbia testować nowe rozwiązania sprzętowe, a nowe technologie nie są mu obce. Smakosz whisky i dobrego jedzenia (sam dobrze gotuje).