Strona głównaApps for KidsSOLIDWORKS Apps for Kids – oprogramowanie online do nauki projektowania 3D

SOLIDWORKS Apps for Kids – oprogramowanie online do nauki projektowania 3D

SOLIDWORKS Apps for kids - dps software - dpstoday

SOLIDWORKS Apps for Kids – oprogramowanie online do nauki projektowania 3D

Poza najpopularniejszymi komercyjnymi rozwiązaniami Dassault Systèmes pracuje również nad aplikacjami dla najmłodszych – i to bezpłatnymi! SOLIDWORKS Apps for Kids – na ten moment jeszcze w wersji BETA – inspiruje młodych twórców do urzeczywistnienia swoich najśmielszych marzeń. Użytkownicy – nie tylko ci najmłodsi – mają możliwość korzystać z pięciu aplikacji dostarczanych w ramach pakietu SOLIDWORKS tj. Capture It, Shape It, Style It, Mech It, Print It.

Omówmy więc pokrótce możliwości każdej z aplikacji Apps for Kids

aplikacje SOLIDWORKS Apps for kids - dps software - dpstoday

Capture It jest narzędziem typowo graficznym. Możemy w mgnieniu oka zrobić zdjęcia, poukładać je, dodać teksty, rysunki.

aplikacje SOLIDWORKS Apps for kids - dps software - dpstoday

Shape It jest narzędziem do tworzenia elementów bryłowych. Zaczynamy od najprostszych elementów, z których na koniec tworzymy np. dinozaura.

SOLIDWORKS Apps for kids - projekt 3d dinozaur dino

aplikacje SOLIDWORKS Apps for kids - dps software - dpstoday

Style It to narzędzie pozwalające spersonalizować i ożywić nasze prace. Wszystko, co zaprojektujesz, możesz również udekorować. Do wyboru jest szeroka gama zdjęć tła, kolorów i naklejek, aby upiększyć swój model 3D np. słonia.

Apps for kids - oprogramowanie online dla dzieci - projekt słonia

aplikacje SOLIDWORKS Apps for kids - dps software - dpstoday

Mech It jest aplikacją przybliżającą nam zagadnienia mechaniki. Wybierz pomiędzy złączkami, kołami, słupkami, aby rozpocząć tworzenie ekscytujących mechanizmów.

Apps for kids - projekt mechanizmu kraba

Na koniec przenieś swój wirtualny projekt 3d do rzeczywistości

aplikacje SOLIDWORKS Apps for kids - dps software - dpstoday

Poznaliście już wszystkie aplikacje umożliwiające zobrazowanie waszych pomysłów. Ale czy to koniec? Oczywiście, że nie! Po narysowaniu, pokolorowaniu Waszych modeli 3D możecie je w aplikacji Print It wydrukować.

Aplikacja umożliwia druk 2D oraz 3D. Jaka jest różnica? Druk 2D to wydruk np. na drukarce atramentowej, z której mamy możliwość złożyć kostkę sześcienną z rzutami waszego modelu. Druk 3D to modele z pliku .stl z możliwością wydrukowania na dowolnej drukarce 3D.

Apps for kids - wydrukuj projekt w 2d lub 3d

Uzyskaj licencję programu SOLIDWORKS Apps For Kids za darmo

Żeby zacząć przygodę wystarczy się zarejestrować na oficjalnej stronie programu: https://beta.swappsforkids.com/

Zakładanie rejestracja darmowego konta Apps For Kids

Po założeniu konta i zalogowaniu się zobaczymy pulpit nawigacyjny, z którego możemy uruchamiać aplikacje i edytować wcześniej zrobione projekty lub tworzyć własne od początku.

Darmowe konto SOLIDWORKS Apps For Kids

Po kliknięciu „plusa” mamy możliwość uruchomienie wcześniej omówionych aplikacji.

Darmowe aplikacje SOLIDWORKS Apps for Kids - dps software

Kliknięcie w ikonkę uruchomi wybraną przez nas aplikację i pozwoli rozpocząć upragnioną przygodę! Jeżeli poszukujecie filmów instruktażowych to polecamy Playlistę SOLIDWORKS Apps for Kids na platformie YouTube. Przejdź do strony z filmami.

Podziel się:

Swoje doświadczenie zawodowe zbierał pracując w branży produkcyjnej oraz działając w strukturach Studenckiego Koła Naukowego Politechniki Warszawskiej. Prywatnie miłośnik zwierząt i jednośladów. Za cel wyznaczył sobie niesienie pomocy innym co realizuje w wolnym czasie jako ratownik.