Strona głównaSOLIDWORKSSOLIDWORKS Arkusz blach – Transformacja szkicu

SOLIDWORKS Arkusz blach – Transformacja szkicu

Transformacja szkicu solidworks arkusz blach

SOLIDWORKS Arkusz blach – Transformacja szkicu

W SOLIDWORKS Arkusz blach znajduje się folder Transformacja szkicu w operacji Rozłożony model, kiedy szkic jest dodawany do powierzchni lub ścianie, która nie jest nieruchomą ścianą. W tym folderze znajduje się wyprowadzony szkic oryginału, który pozostaje na ścianie podczas rozłożenia. Nie można edytować tego szkicu wyprowadzonego, ponieważ jego kształt / położenie / rozmiar jest kontrolowany przez szkic nadrzędny.

solidworks transformacja arkusz blach

Gdy część jest złożona, szkic jest nakładany na ścianę, która nie jest nieruchoma.

solidworks arkusz blach ruchoma ściana

Teraz, kiedy ta część jest rozłożona, folder transformacja szkicu i wyprowadzony szkic są dodawane do nowej lokalizacji ściany.

solidworks arkusz blachy rozłożony

UWAGA : Jeśli szkic został utworzony na nieruchomej powierzchni, a następnie został użyty do utworzenia funkcji, takiej jak Wyciągnięcie wycięcia, nie będzie istniejącego folderu szkicu transformacji, ponieważ geometria wycięcia będzie przebiegać zgodnie z procesem złożenia/rozłożenia. Takie szkice są często stosowane przy eksporcie do DWG/DXF jako ścieżka do wypalenia dla lasera.

Podziel się:

Starszy Specjalista techniczny ds. SOLIDWORKS / Trener. Wyróżniony nagrodą SOLIDWORKS Award Elite w 2014 roku. Uwielbia testować nowe rozwiązania sprzętowe, a nowe technologie nie są mu obce. Smakosz whisky i dobrego jedzenia (sam dobrze gotuje).