Strona głównaProduktySolidWorks Inspection – Automatyczne tworzenie raportów

SolidWorks Inspection – Automatyczne tworzenie raportów

SolidWorks Inspection

SolidWorks Inspection – Automatyczne tworzenie raportów

Oprogramowanie SOLIDWORKS Inspection jest intuicyjne i łatwe w użyciu. Ułatwia tworzenie dokumentów z odnośnikami i specyfikacjami dzięki wykorzystaniu istniejących danych 2D bez względu na rodzaj danych — mogą to być pliki SOLIDWORKS, PDF lub TIFF — oraz umożliwia automatyzację pracochłonnych procesów manualnych. Wartości zmierzone w trakcie kontroli mogą być wprowadzane bezpośrednio — ręcznie lub automatycznie — za pomocą cyfrowych instrumentów pomiarowych (na przykład średnicomierza USB). Oprogramowanie SOLIDWORKS Inspection ułatwia projektantom i kontrolerom jakości unikanie błędów w pracy, skrócenie czasu wprowadzania produktów na rynek i daje pewność, że wykorzystywane części są zgodne ze specyfikacją, gwarantując najwyższą jakość i sprawność działania.
SolidWorks Inspection

Tradycyjny sposób tworzenia dokumentów kontrolnych

W firmach działy jakości mają za zadanie przeprowadzenie procesu kontroli jakości. Często obejmuje to tworzenie dokumentów, takich jak rysunki z objaśnieniami, raportów do wykorzystania w trakcie kontroli. To czasochłonne obciążenie jest zwykle obowiązkiem projektantów, inżynierów i inspektorów jakości, którzy mogą spędzić wiele godzin każdego dnia po przez ręczne tworzenie tych wszystkich dokumentów.

2

Porównanie metod tworzenia dokumentacji

Tradycyjna metoda

  • Proces ręczny może oznaczać setki cech, wymiarów, tolerancji i notatek, które muszą być ręcznie wprowadzane do arkusza kalkulacyjnego programu Microsoft  Excel,
  • Czasochłonne tworzenie dokumentów, takich jak rysunki z objaśnieniami, raporty stosowane podczas kontroli,
  • Narażony na błędy proces może być spowodowany przez czynnik ludzki, który jest kosztowny w czasie lub nawet może zagrozić przez zobowiązania wobec jakości i certyfikacji,
  • Proces ten jest kosztowny, jeśli wymagane są zmiany w modelu przez inżyniera lub klienta, może to spowodować zmiany w rysunku, które wymagają, aby inspektorzy jakości ponownie przerobili wszystkie raporty.

SolidWorks Inspection

  • Usprawniony proces zautomatyzowanego tworzenia odnośników na rysunkach technicznych oraz tworzenie arkuszy danych i raportów,
  • SOLIDWORKS Inspection umożliwia firmom skrócenie nawet o 90 procent czasu tworzenia pakietów wstępnej kontroli jakości,
  • Generowanie precyzyjnych wydruków i arkuszy kontrolnych trwa zaledwie kilka minut,
  • Ponumerowane kolejno odnośniki są nanoszone automatycznie, ułatwiając śledzenie kontrolowanych wymiarów i charakterystyk.

Optyczne rozpoznawanie tekstu (OCR)

Rysunki techniczne są w wielu firmach dostarczane w formacie PDF lub TIFF. Oprogramowanie SOLIDWORKS Inspection korzysta z technologii optycznego rozpoznawania tekstu (OCR) do odczytu i identyfikowania wymiarów nominalnych, tolerancji w obu kierunkach oraz określania rodzaju wymiarów, co praktycznie eliminuje konieczność ręcznego wprowadzania informacji i zmniejsza liczby błędów.

Autonomiczna aplikacja SOLIDWORKS Inspection pozwala ponadto na tworzenie dokumentów kontrolnych bez względu na używany system CAD.

SolidWorks Inspection

Oprogramowanie SOLIDWORKS Inspection umożliwia znaczące skrócenie czasu potrzebnego na wygenerowanie raportów kontrolnych. Wystarczy kilka kliknięć, aby utworzyć raporty kontrolne zgodne z normami branżowymi (np. AS9102, PPAP, ISO 13485) lub za pomocą edytora szablonów opracować raport odpowiadający specyficznym wymogom danej firmy.

Podziel się:

Starszy Specjalista techniczny ds. SOLIDWORKS / Trener. Wyróżniony nagrodą SOLIDWORKS Award Elite w 2014 roku. Uwielbia testować nowe rozwiązania sprzętowe, a nowe technologie nie są mu obce. Smakosz whisky i dobrego jedzenia (sam dobrze gotuje).