Strona głównaAktualnościSOLIDWORKS Inspection – Praca z plikami DXF/DWG

SOLIDWORKS Inspection – Praca z plikami DXF/DWG

SOLIDWORKS Inspection Praca z plikami DXF DWG

SOLIDWORKS Inspection – Praca z plikami DXF/DWG

Jedną z najważniejszych nowości SOLIDWORKS Inspection 2018 jest możliwość wczytywania i pracy na plikach DXF/DWG. Dzięki temu możemy dużo szybciej i wygodniej przygotować dokumentację kontrolną w postaci Formularzy kontrolnych czy odnośników rysunku.

 Tworzymy nowy projekt klikając w menu start Nowy Projekt, a następnie dodajemy rysunek w formacie DXF/DWG.

tworzenie nowego projektu solidworks inspection

 Uzupełniamy informacje z zakładki Właściwości/preferencje, gdzie możemy wykorzystać narzędzie Smart Exctract, poprzez kliknięcie w wybranym wierszu symbolu a następnie kliknięcie w wybraną właściwość z rysunku.

smartexctract solidworks inspection

 Aby przechwycić cechę należy skorzystać z narzędzia Smart Exctract które znajduje się na zakładce „DOKUMENT”.

przechwycenie cechy charakterystyki solidworks inspection

Następnie kliknąć na wybraną cechę na rysunku, wartość cechy zostaje przechwycona wraz z odpowiednią tolerancją o i jest zdefiniowana przy wymiarze.

 Możemy również przechwytywać klika cech jednocześnie. Aby to zrobić używamy tego samego narzędzia co w poprzednim punkcie tylko należy zaznaczyć oknem tak aby zaznaczyć kilka cech jednocześnie. W ramach jednego zaznaczenia możemy wybrać cechy różnego typu.

 Główną zaletą używania plików DXF/DWG jest brak użycia OCR a co za tym idzie błędów związanych ze źle rozpoznanym tekstem. Dzięki czemu jeszcze bardziej skracamy czas potrzebny do wykonania dokumentacji.

Podziel się: