Strona głównaSOLIDWORKSSOLIDWORKS – Jak włączyć dodatki?

SOLIDWORKS – Jak włączyć dodatki?

solidworks jak włączyć dodatki arkusz blach konstrukcje spawane

SOLIDWORKS – Jak włączyć dodatki?

Bardzo często osoba, która korzysta z oprogramowania SOLIDWORKS nie wie jakie dodatki posiada jego licencja, a często jest to wielkim zaskoczeniem o jakich funkcjach jeszcze nie wiemy.

Pierwszym sposobem włączenia dodatków jest przejście w menu Narzędzia->Dodatki.

Tutaj znajdziesz wszystkie dodatki do których upoważnia Cię licencja. Po lewej stronie masz aktywne dodatki, które są dostępne podczas tej sesji SOLIDWORKS. W kolumnie “Start” możesz zaznaczyć dodatki, które za każdym razem będą uruchamiane razem z SOLIDWORKS. Jeśli tylko zaznaczysz z lewej strony, a w kolumnie start nie będzie nic to po zamknięciu oprogramowania i uruchomieniu go ponownie ten dodatek nie będzie aktywny. To okno daje Ci również możliwość sprawdzenia ile dodatkowego czasu potrzebujesz do uruchomienia programu, dlatego przestrzegam przez zaznaczaniem wszystkiego. Korzystajmy z dodatków, które w danej chwili, lub dnia będziemy potrzebować.

SOLIDWORKS – Jak włączyć dodatki?

dodatki solidworks jak włączyć

Kolejną rzeczą o której nie wiedzą początkujący użytkownicy SOLIDWORKS jest możliwość pokazania “Kart menedżera poleceń” w interfejsie użytkownika. Spotkałem się z pytaniami jak włączyć w SOLIDWORKS arkusz blach albo nie mam dodatku do konstrukcji spawanej. Otóż wszystko jest tylko zostało ukryte, a teraz pokaże Ci jak je ujawnić.

Jeśli klikniesz PPM (Prawy Przycisk Myszy) na którejkolwiek widocznej karcie, może być to szkic to od razu otrzymasz dostęp kolejny narzędzi i operacji. Możesz wybrać dodatek Konstrukcje spawane, Arkusz blach, Narzędzia do form, Powierzchnie itd. i od razu go używać.

SOLIDWORKS jak włączyć arkusz blach-konstrukcje spawane powierzchnie

A jeżeli wybierzesz “Dostosuj menedżera poleceń CommandManager…” będziesz miał jeszcze większy dostęp do wyświetlenia kart z dodatków o których wspominałem na samym początku artykułu.

 

 

Podziel się:

Starszy Specjalista techniczny ds. SOLIDWORKS / Trener. Wyróżniony nagrodą SOLIDWORKS Award Elite w 2014 roku. Uwielbia testować nowe rozwiązania sprzętowe, a nowe technologie nie są mu obce. Smakosz whisky i dobrego jedzenia (sam dobrze gotuje).